У початок

На 73% перевірених АЗС порушували цінову дисципліну – Держпродспоживслужба

Порушення державної дисципліни цін встановлено у 87 суб’єктів господарювання, що становить 73% від усіх здійснених перевірок. Про це enkorr повідомили у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужбі), на яку покладено функцію державного нагляду (контролю) за дотриманням державних регульованих цін.

«За результатами цінових спостережень, наданих головними управліннями (ГУ), порушення суб’єктами господарювання вимог постанови Кабінету міністрів України від 09.12.2020 № 1236 спостерігається майже у всіх областях України, зокрема у Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Херсонській і Черкаській», – повідомив enkorr заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Лордкіпанідзе.

З його слів, ГУ в областях і місті Києві за 4 місяці 2022 року здійснено 119 перевірок, з них – 80 планових, які було проведено з 1 січня по 24 лютого ц.р., тобто – до повномасштабного вторгнення росії на територію України, і 39 – позапланових. 

При цьому порушення державної дисципліни цін встановлено у 87 суб’єктів господарювання, що становить 73% від всіх здійснених перевірок, зазначають у Держпродспоживслужбі. За результатами перевірок прийнято 67 рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій на суму 2,5 млн. гривень.

«Також складено 49 приписів про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення й застосування державних регульованих цін, виявлених при здійсненні перевірок, сума коштів, що підлягає поверненню споживачам становить 2,48 млн. гривень.

Як повідомили у Держпродспоживслужбі, до адміністративної відповідальності притягнуто 98 посадових осіб, на яких накладено понад 200 тис. гривень штрафів, водночас зазначивши, що під час воєнного стану всі перевірки призупинено, окрім як позапланових за зверненням фізичних осіб.

Окрім того, враховуючи ситуацію, яка склалася останнім часом на паливному ринку країни, відповідно до доручення прем’єра Дениса Шмигаля від 8 травня, задля стабілізації ситуації наразі проводяться перевірки «дотримання суб’єктами господарювання на роздрібному ринку пального вимог із формування, встановлення й застосування державних регульованих цін».

Зі слів Андрія Лордкіпанідзе, на цю мить ГУ служби уже розпочато проведення 52 позапланових перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну реалізацію пального, із них 5 – уже завершено.

Під час цих перевірок, зазначають у службі, два суб’єкти господарювання у Волинській і Рівненській областях перешкоджали їх проведенню, тож у результаті отримали штрафні санкції обсягом 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Враховуючи обсяг неоподаткованого мінімуму на 2022 р. (а це 1 240,5 грн.), йдеться про сплату 2,481 млн. грн.

Також під час перевірок у 2 суб’єктів господарювання, що працюють у Волинській і Рівненській областях, встановлено порушення державної дисципліни цін, за що відповідальних осіб притягнуто до адмінвідповідальності. А ГУ у Полтавській області здійснено позапланову перевірку й розпочато 2 перевірки на Дніпропетровщині (за погодженням Держпродспоживслужби – ред.) внаслідок звернення фізичних осіб. Позаплановою перевіркою було виявлено завищення цін, що призвело для порушника до штрафних санкцій.

Як писав enkorr раніше, окремі мережі АЗС продовжують вдаватися до маніпулятивних дій зі встановленням роздрібних цін на пальне, про що повідомляють користувачі мережі з різних регіонів України.

Так, до тіньових схем із маніпуляцій цінами вдаються на АЗС мережі UPG, «БРСМ-Нафта», «Mотто» й інші.

Щоб унормувати ситуацію, раніше директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн висловив думку, що уряд має контролювати дотримання граничних цін на нафтопродукти.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти