У початок

В уряді рф поскаржилися на брак танкерів і проблеми зі страхуванням при експорті нафти

Переорієнтація експорту російських енергоресурсів унаслідок запроваджених країнами «Великої сімки» обмежень вимагає збільшення танкерного флоту, створення нових систем платежів і страхування вантажів. Про це віцепрем'єр рф алєксандр новак заявив на підсумковому засіданні колегії міненерго рф, повідомляє російський «інтерфакс».

З його слів, нові ринки для російської нафти знаходяться «в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, в Латинській Америці, Арктиці, Середній і Центральній Азії».

«Для нас важливо цього року зберегти темпи, пов'язані зі створенням механізмів та інструментів, які дозволять нам надійно постачати відповідну продукцію на нові ринки. Йдеться і про логістичні ланцюжки, і про продовження формування танкерного флоту, про створення інструментів платежів, перехід на національні валюти», – сказав новак.

Він також визнав потребу створення нових інструментів і систем страхування й перестрахування, які б приймалися покупцями російської нафти.

Новак наголосив на необхідності збільшення виробництва й експорту скрапленого природного газу з росії в умовах втрати ринку ЄС для трубопровідного російського газу.

«Для цього нам необхідно, з одного боку, забезпечити такі проєкти ресурсною базою, з іншого – ми маємо забезпечити незалежність з погляду технологій і виробництва відповідного обладнання», – додав російський урядовець.

Нагадаємо, з 5 лютого набуло чинності встановлене країнами G7 обмеження цін на російські нафтопродукти, зокрема дизельне пальне й мазут. З 5 грудня вони запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з росії, на рівні $60 за барель.

Обмеження передбачає, що компаніям із цих країн заборонено надавати послуги для експорту нафти з рф, такі як страхування, посередництво і фінансова допомога, необхідні для транспортування російської нафти в будь-яку точку світу, якщо нафту не буде продано нижче від узгодженої ціни.

Після цього почав зростати дисконт на російську нафту на світових ринках. За даними російського мінфіну, середня ціна на основну російську експортну марку нафти Urals у січні 2023 року склала $49,48 за барель, що в 1,7 раза нижче, ніж у січні 2022 року ($85,64 за барель). У лютому ціна на барель Urals склала $49,56, у грудні 2022 року – $50,47 порівняно із $66,47 у листопаді й $70,62 – у жовтні минулого року.

Як відомо, бюджет росії зверстано, виходячи з прогнозу ціни на нафту Urals на рівні $70,1 за барель. Востаннє фактична ціна російської нафти перебувала трохи вище за цю планку в період із 15 жовтня по 14 листопада 2022 року ($71,1 за барель). Через це дефіцит федерального бюджету росії за підсумками січня-лютого 2022 року склав 2,58 трлн рублів, упритул наблизившись до річного плану в 2,93 трлн руб..

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти