У початок

Податкова виявила порушень правил ціноутворення на АЗС майже на 45 млн грн

За 5 місяців цього року Державною податковою службою (ДПС) проведено 387 фактичних перевірок, в результаті яких за порушення вимог законодавства про ціни та ціноутворення на суб’єктів господарської діяльності було накладено штрафів на 44,4 млн грн. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому ДПС.

«ДПС із квітня 2022 року здійснює контроль за дотриманням законодавства про ціни і ціноутворення суб’єктами господарювання сфери роздрібної торгівлі, – повідомляє прес-служба. – Станом на 01.09.2022 року ДПС організовано, а територіальними органами проведено 387 фактичних перевірок місць роздрібної торгівлі, за якими наявна інформація про ймовірні порушення порядку формування і застосування цін».

Як зазначають у ДПС, за результатами проведених фактичних перевірок виявлено порушень законодавства, контроль за яким здійснюють податкові органи, на загальну суму понад 280 млн грн. 44,4 млн грн із цієї суми – за порушення вимог законодавства про ціни та ціноутворення.

«На сьогодні територіальними органами Держпродспоживслужби за матеріалами фактичних перевірок органів ДПС до порушників законодавства про ціни та ціноутворення вже застосовано 29,4 млн гривень адміністративно-господарських санкцій», – додали у прес-службі.

Зазначимо, серед типових порушень порядку формування, встановлення і застосування цін на пальне – «завищення граничного рівня торговельної надбавки, чим порушено вимоги урядової постанови № 1236 від 09.12.2020 р., і невиконання суб’єктами господарювання вимог в частині декларування зміни роздрібних цін на пальне.

Як повідомляв enkorr, з середини квітня Державна податкова служба (ДПС) України здійснила 190 перевірок автозаправних станцій. За виявлені порушення було накладено штрафів на загальну суму 55,4 млн грн, з них 13,7 млн – за завищення цін і порушення ціноутворення. 

Раніше йшлося про те, що у січні-травні 2022 року Державна податкова служба (ДПС) провела 309 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним. За результатами цих перевірок накладено штрафних санкцій на загальну суму понад 50 млн гривень. 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти