У початок

Задній хід: податки на пальне можуть повернути

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану, який передбачає повернення акцизних зборів і збільшення ставки ПВД до 20% на пальне.

Ініціаторами законопроєкту виступили 14 депутатів фракції «Слуга народу» і «Голосу» на чолі з головою комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим.

Зокрема, в проєкті закону пропонується виключити пункт 41 підрозділу 5, згідно з яким на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України ставки акцизного податку на пальне були встановлені обсягом 0 євро на 1000 т.

Також депутати пропонують виключити раніше ухвалену норму про тимчасове впровадження податку на додану вартість на пальне обсягом 7%. Тим самим пропонується повернути його до 20%.

У пояснювальній записці до документу зміни в частині митних платежів народні обранці обгрунтовують великим втратами надходжень до бюджету.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану». Одним із тимчасових податкових послаблень є скасування акцизу на пальне і зниження ставки ПДВ з 20% до 7%. Це дало змогу зменшити ціни на пальне на 12-13 грн/л.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти