У початок

«Вишки Бойка» у Чорному морі продовжують горіти – карта NASA

Уражена Збройними силами України бурова платформа, захоплена росією 2014 року під час окупації Криму, продовжує горіти. Про це свідчать дані мапи пожеж американського аерокосмічного агентства NASA, повідомляє «Бізнес.Цензор».

Платформу розташовано неподалік острова Зміїного. На момент удару там стояло дві платформи: одна з «вишок Бойка» під назвою «Незалежність» і стара бурова «Таврида». 

Як повідомлялося, 20 червня Збройні сили України завдали удару по бурових платформах «Чорноморнафтогазу», захоплених росією 2014 року під час окупації Криму, відомих також як «вишки Бойка».

Пізніше голова окупаційної влади Криму сєргєй аксьонов уточнив, що влучання зафіксовано у три вишки у Чорному морі. Ковітіді також заявила, що внаслідок ракетного удару видобуток газу у Чорному морі призупинено.

До захоплення російськими військами українська компанія «Чорноморнафтогаз» мала на балансі 17 родовищ із сумарними запасами 59 млрд куб. м газу, 2013 року видобуток склав 1,65 млрд куб м. Компанії належить чотири бурові установки: дві нові («Петро Годованець» і «Незалежність») і дві старі («Таврида» й «Сиваш»).

Як відомо, навесні 2014 року росія окупувала Крим і незаконно захопила розміщені там активи українських компаній, включаючи газодобувне обладнання «Чорноморнафтогазу» й українські бурові вишки «Петро Годованець» і «Україна» (відомі як «вишки Бойка»). Вишки на той час перебували у територіальних водах України на Одеському газовому родовищі. У грудні 2015 року бурові платформи було переміщено до Голіцинського родовища біля узбережжя Криму.

У лютому 2018 року Генпрокуратура оприлюднила схему розподілу коштів, вкрадених під час купівлі бурових платформ для державного «Чорноморнафтогазу» у 2011-2012 роках. Так, $95 млн було перераховано на рахунки, підконтрольні Віктору Януковичу і Сергію Арбузову, якого оголошено у цій справі у розшук.

Водночас, зі слів тодішнього генпрокурора Юрія Луценка, прокуратура не знайшла доказів причетності до корупційної схеми голови «Опозиційного блоку» Юрія Бойка, який за часів Януковича був міністром енергетики і безпосередньо підписував рішення про закупівлю вишок. 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти