Російська влада обмірковує повну заборону на вивезення з країни бензину після рекордної з початку повномасштабної війни низки українських ударів по нафтозаводах, через які зупинилися близько 10% потужностей із нафтопереробки в країні.
Повна заборона на експорт бензину можуть оголосити з 1 березня, повідомляє Reuters із посиланням на знайомі із ситуацією джерела. За їхніми словами, питання розглядатимуть на нараді у віцепрем'єра олександра новака, що відбудеться цього тижня.
Наразі експорт бензину з росії обмежений: продавати його за кордон можуть лише виробники, але не посередники і трейдери. Про посилення цих заходів чиновники задумалися після низки нальотів безпілотників на НПЗ у січні та лютому.
Під українські удари потрапили не менше семи заводів, у тому числі «танеко» у татарстані (11 січня), саратовський НПЗ «роснєфті» (11 січня), рязанський НПЗ (двічі – 24 та 26 січня), завод «сибур-кстово» у нижньогородській області (29 січня), а також у лютому завод у волгограді був атакований вдруге. Крім того, під удар потрапив астраханський ГПЗ «газпрому», що випускав пальне для південних регіонів. Це призвело до зупинки 10% потужностей НПЗ, розповідали джерела Reuters у галузі.
Минулого року через нальоти дронів та проблеми з ремонтом обсяги нафтопереробки в росії впали до 12-річного мінімуму — 267 млн т. Експорт нафтопродуктів скоротився на 9%, до 113,7 млн т.
Відповіддю уряду на масовані удари БПЛА по енергоінфраструктурі стало засекречення статистики. У травні міненерго перестало передавати до росстату оперативні дані щодо випуску бензину, а в серпні «гриф секретно» наклали на статистику з випуску дизельного пального. «Часто статистичні дані про виробництво моторних палив, що публікуються росстатом, можуть бути використані для необґрунтованого тиску на ринок і створення штучного ажіотажу», — пояснювало відомство.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти