У початок

У листопаді імпорт сирої нафти в Китай досяг максимуму з початку року

Імпорт сирої нафти в Китай у листопаді зріс на 12% порівняно з роком раніше до найвищого рівня за 10 місяців, показали дані в середу, оскільки компанії поповнювали запаси дешевшою нафтою й запускали нові заводи, повідомляє Reuters.

Згідно з даними Головного митного управління, найбільший у світі імпортер сирої нафти минулого місяця імпортував 46,74 млн метричних тонн сирої нафти, що еквівалентно 11,37 млн барелів на добу (б/д). Це порівняно з 10,16 млн б/д у жовтні й 10,17 млн б/д у листопаді 2021 року.

Китайські державні нафтопереробники збільшили закупівлі американської сирої нафти, використовуючи переваги арбітражних можливостей, зберігаючи при цьому високий імпорт російської нафти напередодні європейського ембарго 5 грудня і запровадження обмеження цін на нафту.

Минулого місяця незалежні трейдери також перемістили рекордну кількість іранської сирої нафти зі значною знижкою, виданої за нафту, отриману з Малайзії, Оману чи інших країн, згідно з даними системи відстеження танкерів Vortexa Analytics. Збільшення імпорту призвело до зростання запасів сирої нафти на 41 млн барелів протягом місяця, за оцінками Vortexa.

Зростанню імпорту також сприяв запуск наприкінці жовтня установки з виробництва сирої нафти потужністю 200 тис. б/д на нещодавно побудованому нафтопереробному заводі PetroChina в Гуандуні, тоді як приватна нафтопереробна компанія Shenghong Petrochemical заявила в середині листопада, що відвантажила свою першу партію нафтопродуктів.

Імпорт за перші 11 місяців року склав 460,26 млн метричних тонн, або близько 10,06 млн б/д, що на 1,4% менше, ніж за відповідний період торік. 

Дані в середу також показали, що експорт палива досяг 6,144 млн метричних тонн, що є найвищим показником з червня 2021 року, і збільшився з 4,456 млн метричних тонн у жовтні, що показує додаткове звільнення квот Пекіном.

Минулого місяця імпорт природного газу через трубопроводи і як скраплений природний газ (СПГ) досяг максимуму за 10 місяців у 10,32 млн метричних тонн, оскільки на півночі Китаю почався другий місяць опалювального періоду.

Імпорт з початку року був на 9,7% нижчим, ніж рік тому, і становив 99 млн метричних тонн, причому річний імпорт СПГ скоротився вперше з 2006 року, оскільки попит був обмежений різким зростанням світових цін і стагнацією економіки, обтяженою суворими умовами, пов’язаними з COVID-19. 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти