Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив про відкриття нового газового родовища у Чорному морі, повідомляє Hurriyet.
З його слів, ідеться про свердловину «Гьоктепе-3», у якій виявлено запаси природного газу обсягом 75 млрд кубометрів.
«Виявлено нове газове родовище на свердловині «Гьоктепе-3» у Чорному морі. Його обсяг – 75 млрд кубометрів, а економічна цінність – $30 млрд. Ці запаси зможуть забезпечити наші домогосподарства газом приблизно на 3,5 року», — заявив Ердоган.
Він також повідомив, що роботи на свердловині розпочалися 27 березня й завершилися 16 травня на глибині 3 500 м. Як зазначає турецький президент, з початку масштабних геологорозвідувальних робіт на шельфі було пробурено 11 свердловин у Середземному морі й 38 — у Чорному.
Наразі, зазначив Ердоган, газові родовища Чорного моря забезпечують газом близько 4 млн квартир, щорічно постачаючи 9,5 млрд кубометрів палива. До 2028 року влада планує збільшити цей показник у чотири рази.
У січні 2025 року міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Альпарслан Байрактар заявив про готовність Анкари збільшити експорт газу в Європу до 10 млрд кубометрів на рік.
Пізніше посол Туреччини в ЄС Фарук Каймакчі повідомив, що країна розраховує відновити діалог із Брюсселем у сфері енергетики й зміцнити свою позицію як одного із ключових постачальників природного газу для Євросоюзу.
Каймакчі наголосив, що Туреччина має намір не нарощувати транзиту російського газу, а збільшувати постачання палива з Азербайджану й домовитися з Євросоюзом щодо розробки нових родовищ у східному Середземномор'ї.
У квітні міністр Байрактар повідомив, що добовий видобуток природного газу в Туреччині на головному родовищі Сакар’я у Чорному морі досяг близько 9,5 млн кубічних метрів, оскільки країна нарощує свої енергетичні амбіції як вдома, так і за кордоном.
Після початку розв’язаної росією повномасштабної війни в Україні постачання російського газу в Європу значно скоротилося. З п'яти трубопроводів, які діяли до вторгнення 2022 року, до 2025 року залишився лише «Турецький потік».
Енергетичний аналітик Німецького фонду Маршалла у Брюсселі Кадрі Тастан зазначив, що за нових умов енергетична роль Туреччини посилюється. «Ціни на газ, як і раніше, залишаються хворобливою темою для Європи, і в такій ситуації позиція Туреччини стає все більш значущою», — підкреслив експерт.
2024 року лише дві країни ЄС — Угорщина й Словаччина — закуповували російський трубопровідний газ. Ще як мінімум три — Франція, Іспанія й Бельгія — імпортували скраплений природний газ із росії. Тим часом Єврокомісія розробляє законопроєкт, який передбачає повну відмову від закупівель російського газу, включаючи СПГ, до 2027 року.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти