У початок

Туреччина нарощує видобуток природного газу

Міністр енергетики Альпарслан Байрактар заявив, що добовий видобуток природного газу в Туреччині на головному родовищі Сакар’я у Чорному морі досяг близько 9,5 млн кубічних метрів, оскільки країна нарощує свої енергетичні амбіції як вдома, так і за кордоном.

Як повідомляє Reuters, Байрактар сказав журналістам у північній провінції Гіресун, що Туреччина має намір завершити угоду наступного місяця, яка дозволить державній енергетичній компанії TPAO та іноземному партнеру досліджувати блок Чорного моря біля узбережжя сусідньої Болгарії.

«Ми збираємося укласти угоду в болгарській економічній зоні. Швидше за все, наступного місяця TPAO з іноземною компанією підпишуть угоду щодо блоку в болгарських водах», — сказав він.

За підрахунками Reuters, торік на нове родовище Сакар’я припадало близько 6,6% від споживання газу Туреччиною в 53 млрд куб. м.

Туреччина, яка імпортує понад 90% своїх потреб в енергії, намагається скоротити свої рахунки за імпорт і підвищити безпеку постачання шляхом розробки внутрішніх ресурсів і розширення міжнародних партнерств у розвідці нафти й газу.

Байрактар зазначив, що Туреччина зацікавлена у двох нових морських родовищах у регіоні Каспійського моря, включаючи Азербайджан, а також у нових родовищах як на півночі, так і на півдні Іраку.

У Сомалі, де Туреччина нещодавно підписала угоду про розвідку нафти й газу, збір сейсмічних даних очікується до кінця травня, а рішення щодо буріння, ймовірно, буде прийнято до кінця року.

Туреччина також додала три наземні блоки до своїх офшорних ліцензій в країні Африканського Рогу, повідомив Байрактар.

«Морську сейсморозвідку Сомалі буде завершено приблизно в кінці травня. До кінця року ми приймемо рішення щодо буріння», — сказав він.

TPAO також підписала угоди з пакистанськими компаніями про спільну тендерну заявку на отримання ліцензій на розвідку шельфів Пакистану, і Анкара прагне встановити партнерство для розробки нафтових і газових родовищ у Туркменістані, звідки вона нещодавно почала імпортувати природний газ.

Раніше enkorr повідомляв, що постачання природного газу російським енергетичним гігантом «газпромом» у Європу через підводний трубопровід «Турецький потік» у березні впали майже на 20%.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти