Ціни на нафту 19 травня майже не змінилися, оскільки інвестори стежать за результатами перемовин між Іраном і США щодо ядерної програми, а також за ключовими економічними даними, які має оприлюднити Китай, щоб оцінити вплив на попит на сировинні товари після торговельної напруженості зі Сполученими Штатами.
Ф'ючерси на нафту марки Brent на 00:22 за Гринвічем знизилися на 5 центів — до $65,36 за барель, тоді як ціна на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) зросла на 3 центи — до $62,52 за барель.
Термін дії червневого контракту на нафту WTI закінчується 20 травня, а більш активний липневий контракт знизився на 4 центи — до $61,93 за барель.
Минулого тижня ціни на обидва контракти зросли більш ніж на 1%, після того, як США з Китай, дві найбільші економіки світу й споживачі нафти, домовилися про 90-денну паузу у торговельній війні, протягом якої обидві сторони суттєво знизять торгові мита.
Пізніше цього дня Китай має оприлюднити низку даних, зокрема щодо промислового виробництва.
«Будь-яка ознака слабкості може послабити настрої, які були підсилені паузою США щодо китайських мит», — йдеться у записці аналітиків ANZ.
Невизначеність щодо результатів ядерних переговорів між Іраном і США також підтримала ціни на нафту.
Спеціальний посланець США Стів Віткофф заявив у неділю, що будь-яка угода між Сполученими Штатами й Іраном повинна включати домовленість про незбагачення урану, що швидко викликало критику з боку Тегерана.
«У ці перемовини вкладалося багато надій», — зазначив ринковий аналітик IG Тоні Сікамор.
«Реалістично кажучи, Іран навряд чи коли-небудь добровільно погодиться мирно відмовитися від своїх ядерних амбіцій, які він завжди вважав такими, що не обговорюються. Тим більше після краху його маріонеток, які в минулому діяли як буфер між ним та Ізраїлем», — сказав він, не уточнюючи, кого саме мав на увазі.
У Європі напруженість між Естонією й росією зросла після того, як у неділю москва затримала грецький нафтовий танкер, що прибув із естонського порту Балтійського моря.
У США виробники минулого тижня скоротили кількість діючих нафтових бурових установок на 1 — до 473, найнижчого показника з січня, повідомила Baker Hughes у своєму щотижневому звіті. Компанії продовжують зосереджуватися на скороченні витрат, що може уповільнити зростання видобутку нафти в США цього року.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти