У початок

Світ диктує зростання: граничні ціни мають потенціал до збільшення

Розрахункові роздрібні ціни Мінекономрозвитку на пальне на другу декаду травня можуть скласти 33,36 грн/л на бензин і 35,31 грн/л — на дизельне пальне. Такі розрахунки зробили в Консалтинговій групі «А-95».

Порівняно з початком місяця розрахункова ціна на бензин зросте на 2,17 грн/л, на дизельне пальне — зменшиться на 32 коп./л.

З урахуванням граничних торгових націнок максимальна ціна на «звичайний» бензин для його продажу через мережу АЗС не повинна буде перевищувати 39,86 грн/л, на «звичайне» дизпальне – не вище за 42,31 грн/л.

Відповідно преміальні марки пального можуть реалізовуватися з 5%-ою надбавкою: бензин А-95 – за 41,85 грн/л, дизпальне – за 44,42 грн/л.

Зазначимо, що оператори можуть недотримуватись норми про цю надбавку і встановлювати свою ціну на пальне з покращеними показниками якості, але лише за умови, що разом із ним на АЗС реалізується «стандартне» пальне.

Нагадаємо, що згідно з постановою Кабінету міністрів України, граничні ціни розраховуються за 10 попередніх днів 1, 11 і 21 числа кожного місяця.

Як повідомляв enkorr, користуючись великим ажіотажем, викликаним дефіцитом на паливному ринку, окремі мережі АЗС продають пальне на 5-20% дорожче від встановлених державою граничних цін. Поряд із цим зростає кількість випадків відкритої торгівлі за спекулятивними цінами.

Раніше директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн висловив думку, що уряд має контролювати дотримання граничних цін на нафтопродукти задля захисту споживачів і збільшення кількості працюючих АЗС.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти