У початок

Пальне у додатку: як мережі АЗС обходять держрегулювання цін

Користуючись великим ажіотажем, викликаним дефіцитом на паливному ринку, окремі мережі АЗС продають пальне на 5-20% дорожче встановлених державою граничних цін. Інструментом, котрий їм у цьому домагає, став корпоративний додаток.

Про це свідчить моніторинг цін, який провів enkorr.

Так, мережа «БРСМ-Нафта» зняла цінники зі стел своїх окремих АЗК, що мало би означати відсуніть пального. Однак у додатку мережі на цій же станції можна купити пальне за вищою ціною й заправитися.

Зокрема, «звичайний» бензин А-92 у додатку «БРСМ Plus» сьогодні можна придбати за 43,99 грн/л, що на 17% дорожче від встановленої Мінекономіки граничної ціни для бензинів (37,69 грн/л) на другу декаду травня. Там же ціни для «преміуму» й спиртового бензину А-95 вказано на рівні 44,99 грн/л і 42,99 грн/л, що відповідно на 19% і 14% вище від граничної ціни.

На дизпальне ціна відрізняється на 18%. У додатку «БРСМ» преміум-дизель можна купити за 52,99 грн/л, тоді як регульована ціна на нього мала би бути 44,76 грн (42,63 грн/л гранична ціна «звичайного» ДП +5% за підвищену якість).

Зазначимо, що теоретично мережа «БРСМ» могла б працювати за такими цінами, якби разом з преміум-пальним вона реалізувала марки «звичайного». Але вони в корпоративному додатку мережі відсутні.

За «додатковою» схемою працювала і мережа UPG. Як повідомив enkorr клієнт заправки, вчора UPG продавала бензин через свій додаток за 46 грн/л, тоді як на стелі було вказано ціну 39,10 грн/л.

«У неділю 8 травня бензин за 39,10 мені не продали, а продали за 46 грн/л через додаток, але чек видали, ніби я заправився за 39,10 грн/л», – каже клієнт UPG в розмові з enkorr.

Нині функція «Купити пальне» через додаток UPG уже недоступна.

У мережі ANP, яка входить до групи «Приват», перша заправка обмеженого обсягу в 20 л здійснюється за «граничною» ціною, а додатковий обсяг пропонується придбавати через корпоративний додаток дорожче від граничних цін на 3-11% (див. фото).

Поряд із цим зростає кількість випадків відкритої торгівлі за спекулятивними цінами. Здебільшого йдеться про невеликі мережі або поодинокі станції «ноунейм». Так, на станції Energi PLUS під Києвом дизпальне можна купити за 69 грн/л, бензин марки А-95+ – за 58,50 грн/л, а на АЗК столичної мережі «Авантаж» на Одеській трасі в Чабанах дизпальним сьогодні можна було заправитись за 54,95 грн/л (див. фото).

Раніше директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн висловив думку, що уряд має контролювати дотримання граничних цін на нафтопродукти задля захисту споживачів і збільшення кількості працюючих АЗС.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти