У початок

В Україні буде створено стратегічний запас нафтопродуктів – Шурма

Обсяги імпортованого пального вже фактично відповідають обсягам щоденного споживання бензину і дизельного пального на заправках. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма під час брифінгу в ОП.

Він нагадав, що ворог із першого дня цілеспрямовано знищує інфраструктуру забезпечення нафтопродуктами України.

«Було розбомблено ключового виробника нафтопродуктів, десятки нафтобаз, перекрито Чорне море, яке було великим каналом постачання імпортного пального – дизеля і бензину, зупинено постачання з Мозирського нафтопереробного заводу в білорусі. Тому сьогодні фактично доводиться з нуля відбудовувати всю інфраструктуру постачання нафтопродуктів через наші західні кордони й від наших західних партнерів», – зазначив Шурма.

З його слів, східноєвропейська інфраструктура – порти, залізниці, цистерни, тяга, заводи – виявилася неготовою до переробки й транспортування потрібної Україні кількості пального, а це близько 1 млн тонн бензину і дизеля щомісяця.

«Офіс президента разом з урядом проводять активну роботу, щоб відбудувати всі логістичні ланцюжки з нашими європейськими партнерами. Сьогодні обсяг імпорту збільшився у 5 разів порівняно з показниками півтора місяця тому, і наразі він фактично відповідає темпам щоденного споживання бензину й дизеля на українських заправках. Бензин і дизель буде, ситуація покращується щодня», – заявив Шурма.

Враховуючи те, що сьогодні в країну завозять уже достатні обсяги бензину й дизельного пального, щоб покривати потреби громадян, Шурма закликав споживачів зберігати спокій, аби постачальники могли спокійно наситити всі заправки пальним, створити відповідний запас і бути більш захищеними від ворожих дій.

«Окрім того, в Україні буде створено додатковий стратегічний запас нафтопродуктів, який неможливо буде розбомбити і зруйнувати і який забезпечить стабільність на ринку палива на найближчі місяці», – підкреслив він.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти