У початок

Brent падає до $69,36 на тлі кроків ОПЕК+

У вівторок ціни на нафту знизилися після зростання майже на 2% під час попередньої сесії — інвестори реагують на неочікуване збільшення видобутку ОПЕК+ у серпні й останні новини щодо торговельної політики США.

Станом на 03:30 за Гринвічем, ф’ючерси на нафту марки Brent здешевшали на $0,22 (0,3%) — до $69,36 за барель. Ціна на американську West Texas Intermediate (WTI) знизилася на $0,27 (0,4%) — до $67,66 за барель.

У понеділок президент США Дональд Трамп почав повідомляти торговельним партнерам — зокрема Південній Кореї, Японії, а також Сербії, Таїланду й Тунісу, — що значно вищі мита США набудуть чинності з 1 серпня. Згодом він додав, що ця дата ще не є остаточною.

Митна політика Вашингтона викликає невизначеність на ринку і побоювання щодо її впливу на світову економіку й попит на нафту.

Водночас є ознаки збереження сильного поточного попиту, зокрема в США — найбільшому у світі споживачеві нафти. За даними туристичної асоціації AAA, рекордні 72,2 млн американців планували подолати понад 80 км під час святкування Дня незалежності 4 липня.

Ринок також підтримали оптимістичні настрої після публікації Комісією з торгівлі товарними ф’ючерсами США даних про зростання чистих довгих позицій у контрактах на сиру нафту з боку інституційних інвесторів у тиждень до 1 липня.

«Очікуваний попит наразі стабільний завдяки сезонним факторам. Але залишається питання, чи зможе ринок поглинути більші обсяги пропозиції від ОПЕК+», — зазначив Емріл Джаміль, старший аналітик LSEG Oil Research.

Інші ознаки вищого попиту зафіксовано в Індії — третьому за величиною споживачеві нафти у світі. За урядовими даними, споживання пального в червні зросло на 1,9% у річному вимірі.

У суботу ОПЕК+ погодилася на збільшення видобутку на 548 тис. барелів на добу (б/д) у серпні — більше, ніж 411 тис. б/д, схвалених за травень-липень.

Це рішення скасовує майже всі добровільні скорочення обсягом 2,2 млн б/д, раніше введені групою. Зі слів п’яти джерел, ОПЕК+ розглядає подальше збільшення на 550 тис. б/д у вересні, яке планують затвердити на засіданні 3 серпня — у разі його схвалення буде повністю скасовано усі чинні обмеження.

Однак аналітики зазначають, що фактичне зростання постачань виявилося меншим за оголошені рівні, і основна частина збільшення походила з Саудівської Аравії.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти