За прогнозом Goldman Sachs, у вересні вісім країн-членів ОПЕК+ планують збільшити видобуток нафти на 550 тис. барелів на добу (б/д).
Це завершить поетапне скасування добровільних скорочень обсягом 2,2 млн б/д, запроваджених раніше. Аналітики зазначають, що такий крок має на меті нормалізувати рівень резервних потужностей на тлі стабільного світового попиту на нафту.
Про це повідомляє Reuters.
Прогноз, опублікований у неділю, з'явився після того, як члени ОПЕК+ 5 липня домовилися збільшити видобуток на 548 тис. б/д у серпні, що ще більше прискорить виробництво на своїй першій зустрічі після різкого зростання й зниження цін на нафту після нападів Ізраїлю й США на Іран.
«Суботнє оголошення про прискорення зростання постачань підсилює нашу впевненість у тому, що перехід, який ми почали відзначати минулого літа, до більш довгострокової рівноваги, зосередженої на нормалізації резервних потужностей і частки ринку, підтримці внутрішньої згуртованості й стратегічній дисципліні постачання сланцевої нафти в США, триває», — сказав Goldman Sachs.
Банк очікує, що видобуток сирої нафти вісьмома членами ОПЕК+, або Організації країн-експортерів нафти, та союзниками на чолі з росією, зросте на 1,67 млн б/д у період з березня по вересень, досягнувши 33,2 млн б/д, причому Саудівська Аравія забезпечить понад 60% зростання.
Йдеться про Саудівську Аравію, росію, Об'єднані Арабські Емірати, Кувейт, Оман, Ірак, Казахстан і Алжир.
Goldman Sachs зберіг свій прогноз ціни на нафту марки Brent на рівні $59 за барель на ІV квартал 2025 року й $56 за барель на 2026 рік, посилаючись на такі компенсаторні фактори, як невідповідність постачань очікуванням, особливо в росії, й скорочення вільних потужностей, що підтримують довгострокові ціни на нафту.
Goldman Sachs також наголосив на ризиках зростання попиту на нафту, прогнозуючи зростання світового споживання на 600 тис. б/д 2025 року й 1 млн б/д 2026-го завдяки високому попиту на нафту в Китаї, стійкій світовій економічній активності й подальшому знеціненню долара США.
Хоча банк бачить збалансовані ризики для свого прогнозу цін на 2025 рік, він також розглядає ризики зниження на 2026-й, посилаючись на потенційне скасування другого постпандемічного раунду скорочень ОПЕК+ на 1,65 млн б/д й підвищену ймовірність рецесії в США, яку його економісти оцінюють у 30%.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти