7 липня компанія Shell повідомила, що у ІІ кварталі 2025 року очікує на зниження прибутку через слабші результати в інтегрованому газовому підрозділі й збитки у хімічному й продуктовому бізнесі. Фінансові результати має бути оприлюднено 31 липня.
Згідно з повідомленням, хімічний бізнес зазнав незапланованих простоїв на полімерному заводі в Монаці (США), а торговельна активність у хімічному й продуктовому сегментах була значно нижчою, ніж у І кварталі.
На тлі заяви акції Shell впали на 2,9% — до £25,52, порівняно з 1,3% падінням індексу європейського енергетичного сектору станом на 11:33 за Гринвічем.
Інвестбанк RBC знизив свій прогноз чистого прибутку Shell за ІІ квартал до $3,6 млрд із $4,8 млрд, тоді як аналітики Citi переглянули очікування з $6,3 млрд до $4,1 млрд.
Shell раніше повідомляла про аналіз стратегічних і партнерських можливостей для свого хімічного бізнесу в США, а також про ймовірне закриття деяких підприємств у Європі.
«Хоча слабші показники торгівлі були очікуваними, оновлені дані свідчать про суттєве погіршення ситуації в переробленні», — зазначив аналітик RBC Бірадж Борхатарія.
У нафтогазовому підрозділі (видобуток) Shell підвищила нижню межу прогнозу видобутку: очікується від 1,66 млн до 1,76 млн барелів нафтового еквівалента на добу (б.н.е.), порівняно з попереднім діапазоном 1,56-1,76 млн б.н.е.
Компанія також попередила про списання розвідувальних витрат на $200 млн, не надавши додаткових подробиць.
У газовому сегменті Shell очікує виробництво від 900 до 940 тис. б.н.е., тоді як попередній прогноз становив 890-950 тис. б.н.е.
Обсяги виробництва СПГ у ІІ кварталі прогнозуються на рівні 6,4-6,8 млн метричних тонн, порівняно з раніше очікуваними 6,3-6,9 млн тонн.
Компанія не надала уточнень, коли її речника попросили прокоментувати ситуацію.
Попри слабші короткострокові результати, Shell планує збільшення продажів СПГ на 4-5% щороку протягом наступних п’яти років, а також щорічне зростання виробництва на 1%.
У маркетинговому підрозділі очікується зростання скоригованого прибутку порівняно з І кварталом. Прогноз продажів становить від 2,6 до 3 млн барелів на добу (б/д) — трохи нижче від попереднього діапазону 2,6-3,1 млн б/д.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти