У початок

Росія відступилася від намірів не продавати нафту за граничною ціною – ЗМІ

Нафту з рф почали везти в Індію танкерами, які застраховані західними компаніями, що може бути першим сигналом про те, що москва відступила від своїх початкових погроз взагалі не продавати нафту за граничною ціною, встановленою G7. Про це повідомляє Financial Times.  

Згідно із запровадженою країнами «Групи семи» граничною ціною, покупці російської нафти можуть використовувати брокерські й страхові послуги західних агентів лише за умови, що ця нафта купується не дорожче, ніж за $60 за барель.

Видання проаналізувало дані про постачання від компанії Kpler, з яких випливає, що після 5 грудня російську сиру нафту завантажили щонайменше на сім танкерів, застрахованих західними компаніями. До них включені лише судна, щодо яких є впевненість, що ця нафта не з Казахстану. Також видання перевірило, що у всіх танкерів є західне страхування.

Загалом ці сім танкерів транспортують близько 5 млн барелів сирої нафти і вказали точкою прибуття Індію, яка після 24 лютого стала одним із найбільших покупців російської нафти.

Сінгапурський оператор одного з танкерів у коментарі повідомив, що має запевнення від партнерів, що цей вантаж відповідає вимогам згідно з граничною ціною на нафту. Власники решти не надали коментарів.

Як відомо, кремль раніше заявив, що росія не продаватиме нафти країнам, які виконуватимуть умови граничного обмеження ціни на газ. При цьому у росії казали, що більшість нафти і так продається за ціною, що дорівнює граничній, або нижчою.

Нагадаємо, на початку грудня країни групи G7 оголосили, що погодилися встановити «стелю» цін на нафту, яка експортується з рф морем, на рівні $60 за барель.

Функціонування механізму граничної ціни переглядатиметься щодва місяці з метою реагування на розвиток ситуації на ринку, і буде встановлюватися на рівні як мінімум на 5% нижче від середньоринкової ціни на російську нафту і нафтопродукти, розрахованої на основі даних Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти