У початок

Росія продовжує експортувати нафту в ЄС через порти попри санкції – ЗМІ

Хоча Європейський Союз заборонив російським суднам заходити у свої порти, російські танкери все одно експортують нафтопродукти у Європу, перевантажуючи їх на судна під прапорами країн ЄС.

Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться в розслідуванні проєкту «Радіо Свобода» «Схеми», журналісти якого проаналізували маршрути російських наливних суден у Чорному морі за допомогою систем моніторингу суден Marine Traffic та Equasis.

Журналісти виявили зокрема дві налагоджених схеми.

Перша полягає в тому, що наповнені російські танкери виходять із російських портів і зупиняються в Чорному морі поблизу Румунії, де нафта перевантажується на судна під прапорами країн ЄС. Вони вже доправляють нафтопродукти в порти інших країн, включно з країнами ЄС.

Наприклад, 27 липня російський танкер Mekhanik Antonov біля порту «Констанца» перекачав свій вантаж на танкер із мальтійським прапором Georgia (власник судна – грецька компанія). 28 і 29 липня Georgia доотримав вантаж із російського судна VF Tanker 8, який порожнім повернувся в росію, а завантажений Georgia 10 серпня розвантажився у тому ж грецькому порту Agioi Theodoroi.

Друга схема відбувається за участю танкера-накопичувача New Legend під прапором Ліберії, який п’ятий місяць непорушно стоїть у морі біля «Констанци».

Нафта й нафтопродукти з російських танкерів спершу перевантажуються на New Legend, який своєю чергою перевантажує їх на інше судно. Воно або заходить в європейський порт і розвантажується, або передає вантаж іншому судну, яке й прибуває в європейський порт.

Приміром, 2 липня New Legend дозавантажив мальтійське судно San Sebastian, яке перелило вантаж на грецький танкер Minerva Vaso. А він уже 15 липня вивантажився у країні ЄС – Греції, в порту Agioi Theodoroi.

російські танкери, задіяні у схемах, належать компанії Volga Shipping бізнесмена владіміра лісіна. Він очолив рейтинг найбагатших людей росії за версією російського Forbes 2022 року.

Нагадаємо, шостий пакет санкцій ЄС, який було ухвалено 3 червня, нагадує експерт, забороняє морський імпорт російської нафти з 5 грудня 2022 року, а з 5 лютого 2023 року – імпорт нафтопродуктів з рф. Велика Британія, зі свого боку, оголосила ембарго ще 8 березня, обіцяючи, що до кінця року заборонить імпорт російської нафти і нафтопродуктів.

Утім, як з'ясувалося, європейські авіакомпанії не поспішають позбуватися російського пального і на додаток купують його в Індії, заплющуючи очі на те, що воно виготовлене з російської нафти.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти