У початок

Прем’єр Польщі закликає ЄС накласти додаткові мита на енергоресурси з рф

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав ЄС накласти податок на всі енергоносії, які імпортуються з росії. Про це з посиланням на AFP повідомляє «Європейська правда».

Моравецький у своєму зверненні до Єврокомісії зазначив, що такий крок був би справедливим. 

Він також підтвердив наміри Польщі відмовитися від імпорту російської нафти до кінця 2022 року й заявив, що країна вже припинила імпорт російського вугілля і розраховує припинити імпорт газу з травня. 

Матеуш Моравецький зазначив, що наразі Польща найбільш рішуче серед країн Європи відмовляється від російських енергоресурсів. Прем’єр підкреслив, що гроші, які росія отримує за експорт нафти й газу, йдуть на фінансування її військової машини, відтак це потрібно зупинити. 

Польща ще раніше здійснила низку кроків, які зменшили її залежність від постачання газу з росії. Зокрема, було збудовано СПГ-термінал у Свіноуйсьце на Балтійському морі, через який можливі постачання з Катару, США, Норвегії. Крім того, добудовується Балтійський трубопровід (Baltic pipeline), що сполучає Польщу з Норвегією. 

Як повідомлялося, Німеччина готується до можливого припинення постачань природного газу з росії. 30 березня міністр економіки активував перший етап попередження з плану, якиц буде повністю активовано у разі надзвичайної ситуації у газопостачанні.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти