У початок

Гетманцев сумнівається щодо скасування податкових пільг на пальне

Основним джерелом подальшого збільшення доходів держбюджету є детінізація, а не збільшення податків, проте деякі непопулярні рішення все одно доведеться ухвалити, вважає глава парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики України Данило Гетманцев.

«Економічних підстав для того, щоб відрахування збільшувалися реально інакше, ніж від детінізації, ми, щиро кажучи, не бачимо», — сказав він у бліц-інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що був би обережним із рішенням про відміну податкових пільг на пальне, хоча навесні був категорично проти їх запровадження, і практика показала, що це було помилкове рішення.

«Скасування податків на пальне призвело до того, що на цьому заробили імпортери, які не знизили своїх цін на повну суму скасованого податку. Але якщо ми зараз з вами відновимо ці податки, за це заплатять не імпортери, а за це заплатить споживач. Бо вони (імпортери) перекладуть це на плечі споживачів, і це також очевидно», – пояснив свою нинішню позицію Гетманцев.

З його слів, це питання має продискутуватися, як і запровадження додаткового імпортного збору, яке пропонує Національний банк і підтримане заступником голови Офісу президента з економічних питань Ростиславом Шурмою, яке зараз активно обговорюється в уряді.

«Ми очікуємо від уряду розрахунків і конкретної моделі й тоді обговорюватимемо це у Верховній Раді й ухвалюватимемо рішення. Я не кажу про те, що цього не буде, тому що популярних рішень у ситуації, що склалася, не залишилося», – сказав глава комітету.

З його слів, депутатський корпус має неоднозначне сприйняття цієї ініціативи, і потрібно буде її дискутувати і обговорювати перед ухваленням. 

«Але деякі непопулярні рішення нам доведеться ухвалити, хотів би цього хтось чи ні», – зазначив Гетьманцев.

Нагадаємо, директор WOG Holding BV Андрій Пивоварський в одному із свої останніх інтерв’ю заявив, що він очікує, що Верховна Рада України поверне обнулений у березні акциз на моторне паливо уже в серпні.

Як повідомляв enkorr, Верховна Рада 15 березня 2022 року ухвалила закон №7137-д про додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни, що серед іншого передбачає нульову ставку акцизу на бензин, дизельне пальне й скраплений газ і зменшення ПДВ з 20-ти до 8%.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти