У початок

У WOG очікують повернення акцизу на пальне у серпні

Директор WOG Holding BV Андрій Пивоварський очікує, що Верховна Рада України поточного місяця поверне обнулений у березні акциз на моторне паливо.

«Я думаю, у серпні він (акциз — ред.) уже з'явиться», — сказав він в інтерв'ю на YouTube-каналі «Орестократія», передає «Інтерфакс-Україна».

З його слів, при поверненні до старих ставок акцизу дизпальне вроздріб може здорожчати на 6 грн/літр, бензин А-95 — на 9,5 грн/літр, скраплений газ — до 1 грн/літр.

Пивоварський уточнив, що він навів лінійні розрахунки, які зокрема не враховують мінливих котирувань Platts, котрі за існуючої тенденції до зниження можуть компенсувати частину зростання цін на нафтопродукти вроздріб.

Водночас, зазначив глава WOG, Рада може затвердити й нижчі акцизні ставки, що призведе до меншого здорожчання пального. 

«Тут багато питань: чи буде повернено повний акциз, де буде Platts, що буде з логістичними витратами у нас і в Європі, якими будуть тарифи на залізничні перевезення у Польщі, Румунії, Болгарії, Чехії тощо», — пояснив топ-менеджер.

Пивоварський вважає, що повного акцизу повертати не варто, при цьому запропонував відмовитися від диференціації й зрівняти ставки на бензин і дизпальне.

«Якщо буде EUR100 євро на 1 тис. літрів (для ДП та бензину — ред.), то ми говоримо про здорожчання на 4,5-5 грн/літр на дизель і бензин», — сказав він.

Як повідомлялося, Верховна Рада 15 березня 2022 року ухвалила закон №7137-д про додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни, що серед іншого передбачає нульову ставку акцизу на бензин, дизельне пальне й скраплений газ.

Рада з питань фінансової стабільності, до якої входить зокрема керівництво Національного банку й Міністерства фінансів України, наприкінці червня запропонувала відмовитися від пільгового оподаткування моторного палива.

На їхню думку, підвищення податків на імпорт, зокрема акцизів на паливо, пропонується як один зі шляхів додаткового зростання доходів бюджету.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти