У початок

АРМА планує забрати мережу Glusco з управління «Укрнафти»

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) ініціює перед Кабміном скасування розпоряджень і розірвання договорів з «Укрнафтою», яка управляє арештованими активами мережі АЗС Glusco і активами російської «татнєфті». Про це йдеться у заяві АРМА.

Як зазначається, основна причина припинення договору управління автозаправками Glusco – у свідомому відхиленні компанією «Укрнафта» пропозицій АРМА підписати акти приймання-передачі активів АЗК.

«Як наслідок підприємство досі не є джерелом надходжень до державного бюджету», — йдеться в позиції агентства.

У АРМА наголосили, що договір управління з ПАТ «Укрнафта» передбачає відрахування до державної скарбниці щонайменше 5 млн грн щомісяця незалежно від дохідності роботи і 85% від чистого прибутку.

«Зі свого боку нацагентство забезпечило огляд та інвентаризацію всіх арештованих активів і підготувало для підписання проєкти актів їх приймання-передачі. Вимушена констатувати, що державне підприємство, діяльність якого мала на меті не тільки зберегти економічну вартість, але й поповнити бюджет країни в умовах війни, не виправдало обґрунтованих очікувань. У результаті мета розпоряджень Кабміну не виконана, ефективність управління відсутня, хоча арештовані АЗС функціонують», — заявила очільниця АРМА Олена Дума.

В АРМА заявили, що протягом трьох останніх місяців надсилали до «Укрнафти» офіційні листи з вимогою підписати акти приймання-передачі по майнових комплексах АЗК, «на що відчужена у власність держави компанія не погоджувалась».

«На запит нацагентства до Державної податкової служби надійшли відповіді, які підтверджують постачання нафтопродуктів на арештовані АЗС як від ПАТ «Укрнафта», так і від інших структур на цьому ринку», — додали в агентстві.

Там також зазначили, що АРМА і «Укрнафта» не могли підписати акти приймання-передачі корпоративних прав через необхідність отримання дозволу на концентрацію від Антимонопольного комітету України.

Зі слів представника АРМА, посадові особи «Укрнафти» затягували з внесенням відповідних документів до АМКУ і зробили це, спільно з АРМА, лише після численних нарад.

«АМКУ своєю чергою може розглядати це рішення до півроку. Отже, кращого варіанту, аніж проведення незалежного прозорого конкурсу, немає.

Після рішення уряду АРМА ініціюватиме відбір нового управителя мережею Glusco, який забезпечить належний баланс державних і приватних інтересів та організує прогнозовану, прозору і прибуткову діяльність арештованих АЗК», — резюмували в агентстві.

Як повідомляв enkorr, 13 вересня Кабінет міністрів України прийняв рішення, згідно з якими арештовані активи Glusco передаються в управління ПАТ «Укрнафта».

Нагадаємо, 3 серпня 2023 р. АРМА повідомила, що розірвала договори з «Нафтогаз Ойл Трейдинг» на управління мережею автозаправних станцій Glusco. Підставою для такого кроку в агентстві назвали недостовірну звітність НОТ.

Мережу Glusco створено на базі активів «роснєфті» в Україні. 2016 року роздрібний бізнес компанії придбав ізраїльський бізнесмен Нісан Мойсеєв, який і дав мережі назву Glusco. Внаслідок тиску української влади Мойсеєв у травні 2021 року продав мережу компанії SNEL, акціонерами якої були Socar і трейдер з азербайджанським корінням Maddox. У серпні 2021 року SNEL змінила назву на SNEL Energy, а в грудні 2021-го стало відомо, що новим власником цієї компанії стала Greenenergo Trading SA грецького підприємця Димитріоса Аніфантакіса.

29 березня 2022 року Аніфантакіс продав компанію підприємцю Александру Александросу, кіпрському юристу, який ніколи не працював у нафтогазовій або паливній галузі.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти