В начало

Нафтотрейдер нізвідки: у Glusco новий власник

29 березня 2022 року компанія SNEL ENERGY LTD (власник мережі автозаправних станцій Glusco), яка належала Димитріосу Аніфантакісу, перейшла у власність іншому підприємцю – Александросу Александру, громадянину Кіпру. Про це повідомляє прес-служба Glusco.

Зазначається, що Александру став власником кіпрської торгової компанії, яка опосередковано володіє й керує мережею з понад 100 АЗС і 6 нафтобазами в Україні.

«Пан Александру продовжує підтримувати команду працівників групи українських компаній і впевнений у величезному потенціалі компанії, який обов’язково реалізується після повернення України до мирного життя, – йдеться в офіційному повідомленні. – Наразі група продовжує виплачувати заробітну плату 214 співробітникам і, таким чином, підтримує своїх співробітників та їхні родини, щоб вони мали кошти в ці важкі часи».

У повідомленні прес-служби Glusco йдеться, що Александру знає про рішення уряду України щодо передачі активи групи Glusco в управління НАК «Нафтогаз».

Він вважає, що цей факт є наслідком непорозуміння, оскільки він не має жодного зв’язку з російською владою.

«Він уже здійснив певні кроки для вирішення зазначеної ситуації й подав свої звернення до Посольства України в Республіці Кіпр, а також до Міністерства закордонних справ Республіки Кіпр», — заявили в прес-службі Glusco.

Як повідомлялося, 13 травня уряд ухвалив документ, згідно з яким 172 заправки компанії Glusco переходять в управління державної компанії НАК «Нафтогаз».

У травні 2021 року ізраїльський бізнесмен Нісан Мойсеєв, якому належала Glusco Energy S.A, продав її компанії SNEL, акціонерами якої були азербайджанська Socar і трейдер з азербайджанським корінням Maddox. У серпні 2021 року SNEL змінила назву на SNEL Energy, а в грудні 2021 р. стало відомо, що новим власником цієї компанії став грецький підприємець Димитріос Аніфантакіс.

Довідка enkorr

Мережу Glusco сформовано на базі роздрібного бізнесу компанії «роснєфть», який 2016 року викупив міжнародний трейдер Proton Energy Group S.A. через споріднену Glusco Energy S.A.

11 березня 2021 р. СБУ спільно з фіскальною службою блокували роботу компанії «Глуско Україна», що управляє однойменною мережею автозаправних станцій. Звинувачення, висунуті правоохоронними органами на адресу мережі АЗС, у компанії назвали абсурдними й безпідставними. У Glusco зазначали, що роботу мережі було заблоковано в рамках кримінального провадження, відкритого щодо компанії «Альтернатив Енерджі Сорсес Компані», яка не має до неї жодного відношення.

На початок 2022 року в управлінні Glusco залишилося 38 автозаправних комплексів зі 105, свідчить інформація, опублікована на сайті компанії. Решту АЗК було передано в оренду мережам F+, WOG, KLO, «БРСМ-Нафта» й Ultra.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти