У початок

«Укрнафта» вимагає 9,4 млрд грн від Дрогобицького НПЗ і хоче арештувати його майно

ПАТ «Укрнафта» вимагає в суді від свого боржника «НПК-Галичина» (Дрогобицький НПЗ) більше 9,4 млрд грн і намагається накласти арешт на його майно, але поки що не має успіху. Про це повідомляє «Телеграф».

Як пише видання, у червні 2023 року Господарський суд Львівської області відмовив у задоволенні заяви «Укрнафти» про арешт усього рухомого й нерухомого майна «НПК-Галичина» через «відсутність зв'язку між запропонованим заявником заходом забезпечення позову і предметом позову», а також небажання «безпідставно порушити права відповідача, гарантовані Конституцією України та Цивільним кодексом України, в частині вільного користування належним йому майном».

4 вересня цю ухвалу залишив у силі Західний апеляційний господарський суд. Він відхилив апеляцію «Укрнафти», висловивши небажання блокувати господарську діяльність відповідача.

Нагадаємо, «НПК-Галичина» контролюється групою «Приват» Ігоря Коломойського та його партнерів. «Укрнафта» багато років перебувала під оперативним контролем «Привату», проте в кінці минулого року її було "націоналізовано" державою.

За даними «Укрнафти», заборгованість «НПК-Галичина» перед компанією сформувалась за 9 договорами постачання нафтопродуктів. Компанії підписали їх у листопаді 2019-травні 2020 р., пізніше за всіма договорами було підписано додаткові угоди (за фактом — угоди про розстрочку платежів терміном до 3 років). Основна сума заборгованості за ними складає 4,8 млрд грн, все інше — відсотки, пеня й інфляційні втрати.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти