Японія розглядає можливість збільшення закупівлі скрапленого природного газу (СПГ) для екстрених потреб до принаймні 12 вантажів на рік з трьох, заявив офіційний представник Міністерства промисловості, щоб захиститися від несподіваних потрясінь пропозиції.
Як пише Reuters, план збільшення запасів передбачає додаткові закупівлі другим за величиною покупцем СПГ у світі після Китаю, збільшивши його закупівлі щонайменше до 0,84 млн тонн СПГ на рік з 0,21 млн зараз.
Японія розширює свою роль як трейдера СПГ в умовах загального падіння внутрішнього попиту на це паливо, але в плані підвищення енергетичної безпеки вона торгує деякими вантажами, які не потрібні вдома у періоди слабкого попиту.
Починаючи з грудня минулого року, провідний виробник електроенергії Японії, JERA, купує один вантаж СПГ на кожен зимовий місяць або загалом три на рік, щоб додати до «Стратегічного буферного СПГ» (SBL), яким керує Міністерство економіки, торгівлі й промисловості (METI).
Цієї зими JERA продовжить купувати один вантаж обсягом 70 тис. метричних тонн щомісяця з грудня по лютий, повідомив Reuters Юя Хасегава, директор відділу розвитку енергетичних ресурсів міністерства.
«З середини до кінця 2020-х років ми будемо намагатися забезпечити принаймні один вантаж на місяць протягом року, тобто щонайменше 12 вантажів на рік», — сказав Хасегава, додавши, що JERA, також велекий покупець СПГ в Японії, продовжить роботу з вантажами для резерву.
Японські енергокомпанії вимагають більшого SBL, призначеного для JERA, щоб забезпечити вантажі для комунального підприємства, яке терміново їх потребує, захищаючись від неочікуваних скорочень постачань, викликаних зокрема військовими конфліктами або зупинками ядерних реакторів.
Австралія – найбільший постачальник СПГ для Японії, але Близький Схід, включаючи Катар і Оман, забезпечив 14% своїх серпневих потреб у суперохолодженому газі, повідомила японська митниця, а росія постачала ще одну десяту частину.
Японія не має підземного сховища газу, але має потужність для зберігання СПГ обсягом близько 12 млрд кубічних метрів, або трохи більше, ніж на місяць споживання, на своїх терміналах приймання СПГ, яких налічується понад 30, повідомляє Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).
Щоб збільшити потужність зберігання, METI запропонувало минулого місяця фінансову підтримку компаніям для забезпечення безпеки резервуарів для зберігання вдома й за кордоном за схемою, що відрізняється від SBL, але яку також спрямовано на підвищення енергетичної безпеки.
СПГ становить третину генерації електроенергії в Японії, яка вважає його перехідним джерелом енергії у найближчі роки. Японські компанії нещодавно також розширили угоди про обмін СПГ, намагаючись підвищити гнучкість.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти