У початок

Європа імпортуватиме заборонене російське ДП, не знаючи про це — Reuters

Європейські автомобілісти можуть виявити російське дизельне пальне у своїх баках навіть після того, як заборони набудуть чинності, оскільки регулятори не мають інструментів для відстеження походження пального, коли воно проходило через інші країни. Про це пише Reuters.

Європейський Союз заборонив імпорт російської нафти з 5 грудня і заборонить російські нафтопродукти з 5 лютого, оскільки це позбавить росію нафтових доходів. Британія припинила імпорт нафти і нафтопродуктів з 5 грудня. Проблеми з відстеженням сирої нафти після її переробки й дизельного пального після його змішування означають, що частину російського дизельного пального, ймовірно, буде доставлено в такі країни, як Індія й Туреччина, і реекспортовано з них, повідомили джерела на ринку.

Зі слів Євгена Лінделла, аналітика ринку нафтопереробки і продуктів консалтингової компанії FGE, Європа намагається замінити до 600 тис. барелів на день (б/д) російського постачання. Однак репутаційний ризик, пов’язаний із купівлею російського палива, у поєднанні з труднощами зі страхуванням означає, що лише обмежені обсяги російського палива, ймовірно, потраплять у Європу через транспортування невеликих гравців.

Нідерландська митниця, яка контролює головний центр торгівлі й зберігання Амстердам-Роттердам-Антверпен, правоохоронні органи Великобританії і Міжконтинентальна біржа перевірятимуть офіційні сертифікати походження для імпортних суден. У разі виникнення сумнівів митні органи Великобританії й Нідерландів можуть вимагати додаткові документи, щоб допомогти визначити походження, наприклад договірні угоди, рахунки-фактури або коносаменти. ICE також розглядатиме сертифікати розвантаження і докази від нафтопереробників того, що сировина переробляється на місці. Учасники, які використовують біржі груп CME у США, повинні мати власну юридичну консультацію і звертатися до терміналів доставки, щоб забезпечити дотримання санкцій.

«Переробка вважається суттєвою, лише якщо вона призводить до виробництва нового продукту або є важливою стадією у виробництві, й вона відбувається на підприємстві, обладнаному для цієї мети», — йдеться на веб-сайті уряду Великобританії. Змішування російського дизельного пального в іншому місці з неросійським еквівалентом не змінить його походження, тоді як переробка російської сирої нафти Urals на дизельне пальне в іншому місці змінить це.

Велика Британія, ЄС і ICE вважають дизельне пальне російським, якщо воно відправляється і перевантажується в іншому місці. Британія стверджує, що будь-яка обробка для зміни продукту повинна здійснюватися в комерційних цілях, наприклад, для виготовлення готового продукту відповідно до нових специфікацій Великобританії, а не для того, щоб уникнути режиму санкцій. Та фактично неможливо відстежити походження змішаного або очищеного дизельного пального й важко відстежити перевезення з судна на судно (STS), тобто ці аспекти санкцій значною мірою залежать від «доброї волі», сказали два джерела в галузі, що знайомі з імпортом і відстежують процеси.

Обсяги операцій STS між російськими танкерами «різко зросли» з лютого, повідомляє морська аналітична компанія Windward.

«Якби ви вивозили російське дизельне пальне у більш гнучкий порт, його можна було б змішати і оформити іншим коносаментом іншого походження», — повідомило одне з джерел, яке займається зберіганням і транспортуванням нафтопродуктів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти