Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відхилила скаргу ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс» на рішення суду, яким було накладено арешт на частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» і все майно компанії.
Таке рішення суд прийняв у вівторок, 16 березня, повідомило джерело enkorr.
Апеляційну скаргу було подано 2 березня, а датою її розгляду визначили 3 березня, але засідання суду було перенесено.
Як відомо, 23 лютого Вищий антикорупційний суд за позовом Національного антикорупційного бюро (НАБУ) наклав арешт на майно комплексу «ПрикарпатЗахідтранс» і передав його в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Разом з тим, до визначення управителя цього майна з боку АРМА воно було передано на відповідальне зберігання АТ «Укртранснафта». Йдеться про будівлі, споруди, лінійні ділянки, технологічні об'єкти і т.п., розташовані на території Житомирської, Рівненської, Львівської та Закарпатської областей.
Нагадаємо, 19 лютого Рада національної безпеки і оборони (РНБО) доручила повернути у держвласність нафтопродуктопровід «ПрикарпатЗахідтранс», власників якого пов'язують із оточенням депутата Віктора Медведчука (ОПЗЖ).
У свою чергу, в політичній партії ОПЗЖ, співголовою якої є Віктор Медведчук, заявили, що політик не пов'язаний із нафтопродуктопроводом.
Довідка enkorr
«ПрикарпатЗахідтранс» експлуатує ділянку нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» протяжністю близько 1,1 тис. км, призначену для прокачування дизельного пального з Росії й Білорусі як для внутрішніх потреб України, так і для транзиту в Європу, зокрема в Угорщину. Проєктна потужність магістралі – 3,5 млн тонн на рік.
Активну роботу нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс» було розпочато після завершення судових розглядів, в результаті яких його було визнано власністю «Транснафти». Навесні 2016 р. компанія International Trading Partners AG придбала магістраль у «Транснафти». У квітні 2019 р. 51% в статутному капіталі ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс» було продано компанії «Нафтобітумний завод», кінцевим бенефіціаром якої є білоруський бізнесмен Микола Воробей.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти