У початок

Уряд ФРН націоналізує імпортера російського газу Uniper

Уряд Німеччини планує збільшити капітал компанії Uniper на 8 млрд євро в рамках історичної угоди про націоналізацію газового гіганта й запобігання колапсу енергетичного сектора країни. Про це з посиланням на Bloomberg повідомляє «Економічна правда».

«У вівторок Uniper підтвердив, що перебуває на завершальних стадіях дискусій з урядом щодо пакету, який включатиме збільшення капіталу на 8 мільярдів євро. Берлін також викупить акції основного акціонера, фінської Fortum Oyj», — пише агентство.

Uniper, найбільший німецький покупець російського газу, перебуває в епіцентрі кризи, викликаної кроками москви зі скорочення енергетичних потоків у відповідь на санкції, пов’язані з війною.

«Уряд перебував під тиском, щоб вжити заходів, оскільки крах компанії міг вплинути на найбільшу економіку Європи, а також поставити під загрозу постачання палива.

Акції Uniper підскочили на 3%. Акції Fortum виросли на 9,5% до того, як торги було зупинено біржею», — додає Bloomberg.

Зазначається, що нова угода замінить план порятунку від липня, згідно з яким уряд отримає 30% акцій Uniper.

Стрімке зростання цін на газ і обмеження росією постачань у Європу вже спричинили серію фінансової допомоги й рятувальних позик. Але ці заходи дедалі менші порівняно з масштабами кризи, й був ризик краху системних постачальників енергії без більшої підтримки з боку уряду.

Оскільки основний трубопровід з росії до Німеччини перекрито, Uniper змушений шукати альтернативні постачання зі спотового ринку, щоб обслуговувати своїх клієнтів, серед яких виробники й місцеві комунальні служби. Зростання цін призводить до того, що компанія отримує збитки 100 млн євро на день.

Уряд Німеччини також веде перемовини про придбання принаймні двох інших компаній, що може стати скоординованим кроком.

Нагадаємо, німецький енергогігант Uniper підтвердив, що веде перемовини з німецьким урядом щодо можливості передачі йому контрольного пакету акцій.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти