У початок

У Хорватії можуть закрити 240 АЗС через заморожування цін на пальне

У Хорватії може бути закрито 240 автозаправних станцій (АЗС) після того, як уряд продовжив дію зафіксованих раніше цін на бензин і дизельне пальне. Про це заявив голова асоціації роздрібних торговців нафтопродуктами Армандо Мілявац.

Прем'єр Андрій Пленкович 20 червня представив заходи Кабміну, якими зафіксовано максимальні роздрібні ціни на всіх АЗС, які розташовано не на автомагістралях, захід поширюється на 95% заправок у країні. У понеділок уряд Хорватії «пішов назустріч захисту хорватських громадян і допомогу господарству» й продовжив дію фіксованих цін ще на 14 днів. На автомагістралях вільно встановлюється ціна на бензин і дизель, але й там очікується здешевлення до 13,83 кун за літр бензину (близько 1,84 євро), а за літр дизеля – 14,28 кун (близько 1,9 євро), за даними уряду.

«Рішення уряду загрожує малим компаніям. Закриються деякі заправки, деякі вже закриваються, оскільки немає пального і їм нема на що його купити, в наступні кілька днів побачимо, що принесе це рішення. Очікуємо на закриття 240 АЗС на території Хорватії. Скільки людей залишиться без роботи у нашій сфері, якщо казати про заправників, то значна частина», — заявив голова Асоціації роздрібних торговців нафтопродуктами в ефірі національного телебачення.

З 6 червня максимальна роздрібна ціна на дизель становить 13,08 куни (близько 1,74 євро) за літр, на бензин – 13,5 куни (1,8 євро) за літр, солярку – 9,45 куни (1,26 євро). На 50-літровий бак бензину економія складе 140 кун (18,6 євро), дизеля – 136 кун (18,1 євро), солярки – 71 куну (9,46 євро). Кабмін Хорватії за попередні три місяці відмовився від 150 мільйонів кун (близько 20 мільйонів євро) акцизів задля стримування здорожчання пального.

Кабмін Хорватії 6 червня знизив обсяг акцизів на 40 лип (5,3 євроцента) на літр бензину й на 20 лип (близько 2,6 євроцента) на дизельне пальне, що мало перешкоджати зростанню цін. До того уряд 7 березня фіксував маржу продавців нафтопродуктів до 0,75 липи (близько 0,1 євроцента) на літр бензину й до 0,5 куни на літр дизельного пального — для сільгосптехніки. Заходи запроваджували на 90 днів із можливістю продовження.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти