У початок

Ціна Brent піднялась до $68,83 за барель

Ціни на нафту зросли в п’ятницю після того, як президент США Дональд Трамп анонсував майбутню заяву щодо росії, що викликало занепокоєння про можливе запровадження додаткових санкцій проти ключового виробника нафти.

Водночас негативний вплив митної політики й очікуване зростання видобутку з боку ОПЕК+ обмежили темпи підвищення.

Станом на 04:08 за Гринвічем ф’ючерси на нафту марки Brent здорожчали на $0,19, або 0,28%, до $68,83 за барель. Американська West Texas Intermediate додала $0,24, або 0,36%, — до $66,81 за барель.

На початку тижня Brent додала 0,8%, тоді як WTI знизилась на 0,2%. Напередодні обидва контракти втратили понад 2% через побоювання, що нові торговельні заходи США можуть пригальмувати глобальне економічне зростання й скоротити попит на нафту.

Зі слів аналітиків ING, п’ятничне ранкове зростання цін частково компенсувало попереднє падіння — через заяву президента Трампа про намір зробити «важливу» заяву щодо росії у понеділок. Це посилило ринкову нервозність, адже потенційні нові санкції можуть суттєво вплинути на пропозицію.

Трамп висловив розчарування президентом росії владіміром путіним через відсутність прогресу у мирному врегулюванні з Україною й інтенсивні атаки росії на українські міста.

У щотижневому звіті аналітики BMI зазначили, що напружені фундаментальні показники ринку, покращення сезонного попиту й поновлення атак хуситів на судна в Червоному морі створили підтримку для цін.

Сигналом покращення попиту стала інформація про очікуване постачання Саудівською Аравією близько 51 млн барелів сирої нафти до Китаю у серпні — це буде найбільше постачання за понад два роки.

Тиском на ціни стала угода, укладена ОПЕК+ у суботу, яка передбачає збільшення видобутку на 548 тис. б/д у серпні. Аналітики ING не виключають подальшого зростання видобутку у вересні перед очікуваною паузою.

Зі слів експертів ING, це може призвести до суттєвого профіциту на світовому ринку в ІV кварталі й підвищити ризики зниження цін.

ОПЕК також переглянула прогноз глобального попиту на нафту на період 2026-2029 років — у зв’язку зі сповільненням економіки Китаю. Згідно зі звітом «Світовий нафтовий огляд 2025 року», 2026 року попит очікується на рівні 106,3 млн б/д, проти 108 млн б/д, прогнозованих торік.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти