У початок

У червні в Польщу потрапило понад 100 тис. т дизпального з США

У червні польські компанії збільшили обсяги імпорту дизельного пального й газойлю через балтійські порти на 16% — до 381 тис. тонн, свідчать дані Консалтингової групи «А-95». Збільшення постачань було зумовлено потребою поповнення запасів, а також зростанням попиту на продукт із боку українських компаній. Минулого місяця відвантаження дизпального з Польщі в Україну зросли на 16% — до 134 тис. тонн.

Найбільші обсяги дистилятів минулого місяця надходили на паливний термінал у Гдині. У червні тут було розвантажено 192 тис. тонн дизпального й газойлю, це на 17% більше порівняно з травнем. Основними імпортерами ресурсу, що надходив у Гдиню, були компанії Unimot, BP Polska та Anwim. Обсяги перевалки дизпального і газойлю на щецинському терміналі Baltchem, операторами якого є компанії Arcturus та «Укрпалетсистем», минулого місяця зросли на 18% — до 140 тис. тонн. У Свіноуйсце обсяги розвантаження палива в червні також збільшилися на 18% — до 50 тис. тонн.

Найбільшим постачальником дизпального в Польщу минулого місяця була Швеція. У червні відвантаження продукту зі шведського Preemraff Lysekil Refinery до польських портів зросли з 78 тис. тонн до 111 тис. тонн. Варто зазначити, що шведське дизпальне майже не потрапляє в Україну. За даними Консалтингової групи «А-95», у червні в Україну надійшло трохи більше 4 тис. тонн продукту, що мало шведське походження.

Постачання дизпального і газойлю з регіону ARA (Бельгія й Нідерланди) у червні зменшилися зі 198 тис. тонн до 110 тис. тонн. За даними учасників ринку, у червні з цих країн у Польщу їхала переважно продукція компаній Total, BP і Shell. Зменшення закупівель продукту з північно-європейських базисів було зумовлено укладанням угод на постачання продукту з США. У травні компанія Unimot придбала партію дизпального обсягом 70 тис. тонн, що було відвантажене з терміналу Marathon Refinery у техаському Гаривіллі. Партія була спрямована на данський перевантажувальний термінал Гульфхавн, звідки протягом червня було відправлено 64 тис. тонн продукту в Гдиню.

Прямі постачання дизпального з США минулого місяця здійснювала компанія «Укрпалетсистем». У червні на термінал у Щецині прибув танкер, який привіз 38 тис. тонн продукту з Valero Port Arthur Refinery. Надходження великої кількості американського продукту в Польщу позначилося на структурі постачань в Україну. Минулого місяця українські компанії імпортували 24,3 тис. тонн дизельного пального, це на 63% більше порівняно з травнем.

У першому півріччі обсяги постачань дизпального й газойлю в польські порти склали 2,44 млн тонн, це на 12% більше порівняно з аналогічним періодом торік. Зростання обсягів перевалки зумовлено збільшенням попиту на нафтопродукти з боку українських компаній. Після початку широкої військової агресії росії проти України польська транспортна інфраструктура набула критично важливого значення для українського ринку. Наразі Польща — один із найбільших постачальників дизпального і скрапленого газу в Україну.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти