У початок

Brent тримається на рівні $67,13

Ф’ючерси на нафту в середу майже не змінилися — ринки зважують сигнали про постачання, геополітику й економіку США, повідомляє Reuters.

Ціни на нафту залишилися майже без змін на тлі суперечливих чинників: очікуваного зростання постачань від основних виробників у серпні, послаблення долара США й неоднозначних економічних сигналів зі Сполучених Штатів — найбільшого у світі споживача нафти.

Станом на 03:45 за Гринвічем, ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на $0,02 — до $67,13 за барель, тоді як West Texas Intermediate (WTI) здешевшала на $0,01, до $65,44 за барель.

З 25 червня ціна на Brent коливалася між максимумом $69,05 і мінімумом $66,34, оскільки побоювання щодо перебоїв у постачанні нафти з Близького Сходу зменшилися після оголошеного перемир’я між Іраном та Ізраїлем.

Зі слів джерел, дані Американського інституту нафти, опубліковані у вівторок увечері, показали, що запаси сирої нафти в США зросли на 680 тис. барелів за останній тиждень — всупереч сезонній тенденції до зменшення запасів у літній період.

«Нинішні коливання цін зумовлені поєднанням очікуваного зростання постачання ОПЕК+, змішаних сигналів щодо американських запасів, невизначених геополітичних чинників й нестабільної макроекономічної політики», — пояснила старший аналітик Phillip Nova Пріянка Сачдева.

Водночас вона зазначила, що заплановане збільшення постачань ОПЕК+ — організації, яка включає країни-члени ОПЕК та їх союзників, включаючи росію, — вже враховане ринками, тож навряд чи спричинить нові цінові потрясіння.

Минулого тижня чотири джерела в ОПЕК+ повідомили Reuters, що група планує збільшити видобуток на 411 тис. барелів на добу (б/д) у серпні — аналогічно до рішень, ухвалених на травень, червень і липень. Засідання ОПЕК+ заплановане на 6 липня.

Згідно з даними Kpler, Саудівська Аравія — найбільший у світі експортер нафти — у червні збільшила постачання на 450 тис. б/д порівняно з травнем, що стало найвищим місячним приростом за понад рік.

«З огляду на геополітичний контекст, ф’ючерси на нафту, ймовірно, торгуватимуться цього тижня у вузькому діапазоні. Винятком може стати лише подальше послаблення долара, що підтримуватиме ціни», — додала Сачдева.

У середу долар США опустився до мінімуму за 3,5 року проти основних валют. Слабша валюта, як правило, стимулює попит з боку покупців, які використовують інші валюти, що підтримує ціни на сировинні товари.

Очікується, що у четвер будуть оприлюднені дані щодо зайнятості в несільськогосподарському секторі США. Ця статистика вплине на очікування щодо глибини й строків зниження ключової ставки Федеральної резервної системи (ФРС) у другій половині року, зі слів аналітика IG Тоні Сікамора.

Нижчі процентні ставки можуть стимулювати економічну активність, а отже — й зростання попиту на нафту.

Офіційні дані щодо нафтових запасів у США від Управління енергетичної інформації має бути оприлюднено в середу о 10:30 за східним часом.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти