У початок

США уповільнять буріння на сланцевих родовищах

Керівники американських сланцевих компаній очікують, що 2025 року пробурять значно менше свердловин, ніж планувалося на початку року, оскільки нижчі ціни на нафту й невизначеність щодо мит президента Дональда Трампа негативно впливають на прибутки, згідно з опитуванням Федерального резервного банку Далласа.

Як повідомляє Bloomberg, майже половина керівників нафтових компаній заявили, що очікують пробурити менше свердловин 2025 року, ніж планувалося спочатку. Серед «великих» розвідувальних і виробничих компаній, які видобувають 10 тис. барелів на день (б/д) або більше, 42% заявили, що очікують значного зменшення кількості пробурених свердловин. Більшість фірм заявили, що мита збільшили вартість буріння й завершення нової свердловини на 4,01%, до 6%.

Відповіді підкреслюють перешкоди, з якими стикається внутрішнє виробництво, що змушує керівників галузі обережно ставитися до буріння й витрат, що прямо суперечить риториці Трампа «drill, baby, drill».

Ціни на сиру нафту впали, оскільки мита Трампа загрожують уповільнити світову економіку, тоді як ОПЕК+ прискорює відродження свого виробництва на ринку, який уже був добре забезпечений.

«Важко уявити, наскільки гіршими могли б бути політика й риторика Вашингтона для американських компаній, що займаються розвідкою й видобувною промисловістю», – заявив неназваний керівник у звіті.

З його слів, «адміністрація обіцяла кращі умови для виробників, але надали світ, який приніс користь ОПЕК на шкоду нашій вітчизняній промисловості».

Більшість опитаних керівників заявили, що очікують, що мита Трампа на імпортну сталь негативно вплинуть на попит споживачів протягом наступних 12 місяців.

Деякі керівники закликали американських виробників сталі збільшити виробництво, оскільки невизначеність цін на обсадні труби для основних сталевих труб затримує бурову діяльність. Для сервісних компаній мита означають, що вони повинні перекладати витрати на своїх клієнтів, сказав один респондент.

Щоквартальні опитування ФРС Далласа широко читаються завдяки анонімним коментарям, які пропонують нефільтрований погляд на фактори, що впливають на нафтову промисловість. Регіон банку охоплює Техас, північну Луїзіану й південну частину Нью-Мексико.

«Зараз складна ринкова ситуація», – сказав один з респондентів. Більшість фірм утримують підрядників значно нижче від рівня, необхідного для підтримки прибутковості, додав він.

Нафтогазові сервісні компанії часто є першою ознакою спаду в галузі, оскільки саме їх наймають для буріння й гідророзриву пласта нових свердловин. «Існує занепокоєння, що деякі з наших постачальників не виживуть», — сказав один керівник нафтогазової компанії.

«Наші клієнти (розвідувальні й виробничі компанії) відмовляються допомагати покривати ці витрати, – пояснив один керівник нафтогазової служби. – Розвідувальні й виробничі компанії продовжують говорити не просто так. Вони говорять про партнерство, але ставляться до своїх постачальників як до громадян другого сорту, що підштовхує OFS до нестійкої рентабельності».

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти