У початок

США тиснуть на Кіпр щодо заборони постачань нафти із рф третім країнам – Bloomberg

США наполягають на встановленні Євросоюзом граничних цін на російську нафту й забороні на перевезення її морем третім країнам. Кіпр проти такої заборони. Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела, повідомляє «Економічна правда».

Зазначається, що міністр фінансів США Джанет Єллен у понеділок, 27 червня, провела розмову з міністром фінансів Кіпру Константіносом Петрідесом.

Вони «говорили про мету встановлення ліміту ціни на російську нафту, щоб позбавити кремль доходів для фінансування війни в Україні, одночасно пом’якшивши побічні ефекти для світової економіки», йдеться у заяві Мінфіну США.

Зі слів джерела, США чинять тиск на Кіпр з метою запровадження заборони на перевезення російської нафти в треті країни судами під кіпрським прапором.

Кіпр – один із найбільших гравців на ринку морських перевезень нафти. Петрідес у розмові з Єллен висловив стурбованість щодо такої заборони.

Зі слів співрозмовника агентства, заперечуючи проти заборони перевезення, міністр фінансів Кіпру послався на багато інших країн, які не ввели санкцій проти росії.

Як відомо, лідери країн G7 близькі до угоди про обмеження цін на російську нафту, що зменшить доходи держави-агресора від її продажу до моменту вступу в силу ембарго на морську нафту з рф.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти