У початок

Представлено 1088-сильний водневий гіперкар Apricale

Британська інжинірингова компанія Viritech привезла на Фестиваль швидкості в Гудвуді водневий гіперкар Apricale. Партнером британців у цьому проєкті виступило кузовне ательє Pininfarina. Цікаво, що італійці відповідають не тільки за дизайн гіперкара, а й за виробництво. Всі 25 автомобілів Apricale зберуть у Камбьяно під Турином. Про це повідомляє «АвтоЦентр».

Доки гіперкар існує тільки у вигляді двох ходових прототипів, один із яких і прибув у Гудвуд. Передсерійний зразок обіцяють показати 2023 року. А роком пізніше — почати виготовлення клієнтських машин.

Кузов Apricale являє собою карбоновий монокок. Зовнішні панелі виготовлено з суміші перероблених вуглецевих і рослинних волокон. Інтегровані в шасі баки для зберігання водню — композитні. Завдяки застосуванню сполучної системи на основі графена (технологія Graph-Pro) інженерам вдалося домогтися дворазового зниження ваги порівняно з традиційними рішеннями. У них під тиском 700 бар зберігається 5,4 кг водню. Саме купе важить всього 1000 кг.

Габаритна довжина Apricale — 4 550 мм. Гоночна торсіонна підвіска на подвійних важелях по колу дає змогу автоматично змінювати дорожній просвіт в діапазоні 95-135 мм. Також гіперкару дісталися найпотужніші «формульні» гальма AP Racing.

Розроблена Viritech воднева силова установка під назвою Tri-Volt складається з двох електродвигунів (по одному на осі), сукупною віддачею 1088 к.с. і 1000 Нм крутильного моменту. Енергію для них виробляє встановлений за сидіннями водневий електрохімічний генератор потужністю в «кілька сотень кіловат» (точну цифру не оприлюднено). Також є невелика 800-вольтова літій-іонна батарея ємністю 6,0 кВт•год, що заряджається за рахунок системи рекуперації енергії гальмування. Комірки для неї надала фірма AMTE Power.

За заявою розробників, від 0 до 100 км/год купе прискорюється за 2,5 секунди. Максимальна швидкість становить 322 км/год. Запас ходу — 560 км.

Орієнтовний цінник водневого гіперкара Apricale — 1,75 млн євро. Перший клієнтський автомобіль варто очікувати не раніше 2024 року.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти