У початок

«Сорі, та це не білоруський бензин». Експерт звернув увагу білоруських НПЗ на специфіку українського ринку

Також є російською мовою

Директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн у своїй авторській колонці «Лист сябрам» звернув увагу на структуру постачань бензинів білоруськими НПЗ, а також на проблеми з якістю продукції, яка реалізується під «білоруськими» паспортами.

Зокрема, експерт досліджував постачання білоруського бензину А-92 на адресу компанії «Катма Груп», яка є спецімпортером неформальної групи «БРСМ».

«Чому «Катма Груп» як ключовий постачальник «БРСМ» закуповує на ринку, і зокрема Білорусі, тільки бензин А-92, і тільки на «Нафтані»? Відповідаємо: половину закуповуваного обсягу «Катма Груп» продає легендарній компанії «Стандартойл 2000». На станціях «БРСМ» вона значиться виробником усієї лінійки реалізовуваних там бензинів з октановим числом 95 (таких марок три)», – пише С. Куюн.

За його словами, тільки в 2020 році «Катма Груп» продала «Стандартойл 2000» понад 40 тис. т білоруського А-92. У свою чергу «Стандартойл» повернув їй близько 50 тис. т бензину А-95 і 26 тис. т так званого альтернативного пального (бензин з біоетанолом).

«Цілком очевидно, що нафтанівський «други» слугує базою в цьому «виробництві» А-95. Чому «Нафтан»? Чому не Мозир чи Кременчук? Щільність новополоцького продукту 0,736, тоді як мозирського – 0,746. У ньому елементарно більше літрів і для змішування він ідеальний», – зазначив він.

Крім того, дослідження паспортів якості палива показало, що під паспортами «Нафтану» на «БРСМ» продається якийсь інший бензин.

«Найбільш явні невідповідності: кисень, етанол, ізобутиловий спирт, об'ємна частка простих ефірів, об'ємна частка інших органічних сполук. Вміст цих речовин у наявному паспорті якості «Нафтану» нульовий, є навіть окрема примітка: спирти і ефіри при виробництві бензину не використовувалися. А в «нафтанівському» А-92 на «БРСМ» вони вже є. Звернемо також увагу на відхилення у фракційному складі. Так, усе в межах норми, але сорі, це не білоруський бензин», – пише автор.

І якщо вищенаведені маніпуляції з бензином, за словами С. Куюна, залишили його в межах нормативних значень, то в кожній пробі виявилося і по серйозному відхиленню: в двох зашкалила сірка і в одній спливли аміни.

«Все це говорить про одне: оригінальний продукт «Нафтану» був підданий впливу, а простіше кажучи – його розбодяжили. За якимись параметрами вгадали, а інші провалилися. Класна система контролю якості...», – звернув увагу експерт.

У підсумку, відзначає директор «А-95», з однієї половини нафтанівського бензину А-92 у «БРСМ» відбувається невідомо що, а з другої роблять А-95. Притому роблять таким чином, що його ціна виявляється мінімальною на ринку, до того ж як на А-92, так і на А-95.

«Друзі-білоруси, вам треба визначитися. Якщо надмірний експорт А-92 з «Нафтана» б'є по ваших найбільших клієнтах – роздрібних мережах, а також створює обґрунтоване невдоволення в українських колег-виробників, то розбавлений невідомо чим А-92 знищує світлий образ високої якості білоруських нафтопродуктів. А цю роботу ринок розпочав ще до появи БНК в Україні, тобто вже понад 10 років. Воно точно того варте? Ви впевнені?» – запитує С. Куюн.

Як повідомляв enkorr, Всеукраїнська громадська організація «Інститут споживчих експертиз», що спеціалізується на контролі якості товарів широкого споживання, прийняла рішення зупинити програми моніторингу контролю якості нафтопродуктів з мережами автозаправних станцій «БРСМ-Нафта», Мotto і SunOil. Про це інститут повідомив на своєму сайті.

Квітневе дослідження інституту, в об'єктиві якого опинився бензин А-92, показало перевищення норм вмісту сірки і бензолу в зразках SunOil і Мotto, а в пальному, закупленому на станціях «БРСМ» і SunOil, було виявлено сліди амінів – токсичної речовини, забороненої до використання в паливах не тільки в Україні, але і в Європі й США. У результаті інститут був змушений заявити про  припинення програм маркетингової підтримки зазначених мереж.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти