Очікується, що Саудівська Аравія продовжить скорочення постачань нафти на 1 млн барелів до вересня, оскільки вона прагне сприяти попередньому відновленню цін на сиру нафту, повідомляє Bloomberg.
Ер-Ріяд запровадив додаткове скорочення цього місяця — на додачу до обмежень видобутку, які він уже застосовує з іншими виробниками ОПЕК+, — щоб підтримати ринки нафти на нестабільному економічному тлі.
Захід уже продовжено до серпня, і 15 із 22 трейдерів, аналітиків і нафтопереробників, опитаних Bloomberg, прогнозують, що він триватиме до вересня. Два попередні оголошення про добровільне скорочення виробництва в королівстві прозвучали через державні ЗМІ в перший тиждень місяця.
Ціни на нафту зросли приблизно на 12% за останній місяць – до приблизно $83 за барель у Лондоні, оскільки відновлення глобального споживання палива й стримування видобутку з боку Організації країн-експортерів нафти викликають довгоочікувану жорсткість світових ринків.
Це дає споживачам у США й інших країнах певний перепочинок від торішньої безпрецедентної хвилі інфляції й може дати Саудівській Аравії можливість пом’якшити обмеження пропозиції. Але ціни все ще можуть бути занадто низькими для королівства, яке потребує $100США за барель для фінансування амбітних планів витрат, повідомляє Bloomberg Economics.
«Королівство захоче побачити тривале зростання до $90 за барель і, можливо, покращення економічних даних Китаю, щоб почати розглядати можливість повернення на ринок 1 млн барелів на день (б/д)», — сказав Тамас Варга, аналітик брокерської компанії PVM Oil Associates Ltd. у Лондоні.
Багато прогнозистів очікують, що дефіцит пропозиції на світових ринках нафти помітно поглибиться найближчими місяцями. Міжнародне енергетичне агентство в Парижі, яке консультує найбільші економіки, бачить дефіцит близько 1,7 млн б/д протягом другої половини року.
Шість учасників опитування передбачили, що це спонукає Саудівську Аравію скоротити додаткове скорочення, відновивши приблизно 250 тис. барелів, – до 500 тис. б/д.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти