У початок

САП завершила слідство у справі про збитки «Укрнафти» на 13 мільярдів

Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування у справі про заволодіння майном і коштами ПАТ «Укрнафта» на суму майже 13,3 млрд грн. Підозрюють 8 посадовців товариства. Про це повідомляє прес-служба САП.

«1 серпня 2023 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі за підозрою 8 осіб, серед яких колишні голова правління ПАТ «Укрнафта», заступниця керівника управління з продажу нафти, газу й продуктів нафто- і газопереробки ПАТ «Укрнафта», начальник відділу контролю за обліком і постачаннями нафти і нафтопродуктів ПАТ «Укрнафта», а також колишні директори 5 комерційних підприємств, у заволодінні майном і коштами ПАТ «Укрнафта» на суму майже 13,3 млрд грн», — йдеться у повідомленні.

Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи п’яти комерційних підприємств за змовою з посадовцями «Укрнафти» без здійснення попередньої оплати упродовж березня-серпня 2015 року постачили підприємствам нафту загальною вартістю понад 10 млрд грн. 

Також посадовці «Укрнафти» у липні 2015 року уклали із комерційним підприємством 70 договорів на постачання нафтопродуктів на суму понад 3 млрд грн з попередньою оплатою.

Однак потім «Укрнафта» уклала додаткові угоди на відтермінування термінів постачання нафтопродуктів до кінця 2018 року, які у підсумку комерційне підприємство так і не постачило. А сплаченими авансом грошима службові особи комерційного підприємства заволоділи й у подальшому перерахували на рахунки підприємств-нерезидентів.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих обсягах. 

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років із конфіскацією майна.

Нагадаємо, у вересні минулого року НАБУ і САП повідомили 8 особам про підозру у заволодінні майном і коштами ПАТ «Укрнафта» на понад 13,3 млрд грн.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти