У початок

ЄС не встановив обмежень цін на газ, але домовився далі шукати компроміс

Після перемовин у Брюсселі  27 лідерів країн-членів ЄС не змогли подолати розбіжності між найбільшими країнами-членами і встановити обмеження ціни на газ, але домовилися далі шукати компроміс на основі пропозицій Єврокомісії. Про це із посиланням на слова голови Євроради Шарля Мішеля повідомляє Bloomberg.

«Домовилися працювати над заходами щодо стримування цін на енергоносії для домогосподарств та бізнесу», – зазначив Шарль Мішель.

Після годин перемовин лідери попросили виконавчу владу ЄС запропонувати «тимчасовий динамічний ціновий коридор для операцій з природним газом, щоб негайно обмежити епізоди надмірного зростання цін на газ». Вони також заявили, що продовжуватимуть розробку тимчасових рамок для обмеження ціни на газ у виробництві електроенергії, включаючи аналіз витрат і вигод.

Урсула фон дер Ляєн сказала, що «ми розробимо додатковий новий індекс, який краще відображатиме ситуацію з цінами на СПГ, а поки що створимо механізм ринкової корекції, щоб обмежити епізоди надмірних цін на газ».

Лідери також попросили вжити заходів для уникнення екстремальних цінових стрибків і використовувати їхню спільну купівельну спроможність як важіль впливу в переговорах зі світовими постачальниками газу. Спільні закупівлі будуть добровільними, але з вимогою, що 15% від обсягу, необхідного для заповнення газових сховищ, купуватимуться блоком.

Дипломати заявили, що вплив пропозицій повинен бути належним чином оцінений експертами перед затвердженням, і лідери наполягли на тому, що будь-яка угода повинна враховувати їх різні енергетичні баланси. Один з високопоставлених дипломатів підсумував, що «ви ж не сідаєте в поїзд, не знаючи пункту призначення».

Зазначається, що на початку саміту розбіжності були настільки великими, що досягнення згоди щодо подальшого вивчення плану, запропонованого комісією, розглядалося майже як досягнення саме по собі.

Лідери ЄС зустрінуться в п'ятницю на другий день саміту, на порядку денному якого будуть економічні питання. Міністри енергетики блоку зустрінуться наступного тижня, щоб далі узгоджувати деталі.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти