У початок

Прибутки Cnooc стрімко зросли через енергетичну кризу й різке падіння цін на нафту

Компанія Cnooc Ltd. повідомила про рекордний річний прибуток, оскільки найбільша в Китаї офшорна бурова компанія, що займається бурінням свердловин для видобутку нафти й газу, скористалася перевагами торішнього різкого зростання цін на енергоносії. Про це повідомляє Bloomberg.

Чистий прибуток державного виробника 2022 року подвоївся до 141,7 млрд юанів ($20,6 млрд) з 70,3 млрд юанів роком раніше, йдеться в заяві компанії на фондовій біржі в середу.

Прибутки зросли, оскільки ціна компанії на нафту 2022 року була в середньому на 42% вищою, ніж у попередньому році, а також завдяки більшому видобутку, оскільки провідні постачальники Китаю нарощували внутрішнє виробництво, щоб досягти мети уряду зменшити залежність від імпорту палива.

Сукупний видобуток нафти й газу зріс на 8,9% – до рекорду, і Cnooc заявив, що очікує, що економічне відновлення Китаю підтримає зростання попиту на енергію.

«Очікується, що глобальна потреба в нафті й газі зростатиме, причому попит Китаю на ці товари особливо перспективний для майбутнього зростання компанії», — йдеться у заяві Cnooc. 2023 року заплановано введення в експлуатацію дев'яти нових проєктів, повідомили в компанії.

Раніше Cnooc заявляв, що цього року річні капіталовкладення становитимуть від 100 до 110 млрд юанів, а обсяг виробництва збільшиться до 650-660 млн барелів нафтового еквівалента. Капітальні витрати фірми торік склали близько 102,5 млрд юанів.

З’являється кращий внутрішній прогноз, оскільки Cnooc також скорочує свої інвестиції за кордоном, хоча запланований продаж його портфеля в Північному морі Великобританії на суму $3 млрд було призупинено, оскільки початкові пропозиції не виправдали очікувань, повідомили в січні джерела, знайомі з подробицями.

Фірма прагне використати прорив у технології глибоководного буріння для прискорення розробки районів Південно-Китайського моря й Бохайської затоки, а також продовжує нарощувати виробництво етилену й офшорного вітру.

Cnooc використає свій більший прибуток, щоб збільшити виплату дивідендів у 2022 році до 1,45 HK$ на акцію.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти