У початок

Прем'єр доручив областям створити робочі групи по боротьбі з нелегальним паливом

Також є російською мовою

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити робочі групи на рівні кожної області по боротьбі з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також провести перевірки автозаправних станцій (АЗС). Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на главу Державної екологічної інспекції Андрія Мальованого.

«Сьогодні вранці відбулася онлайн-нарада під керівництвом прем'єр-міністра України саме з питання обігу нафтопродуктів, зокрема нелегального обороту палива в Україні. До неї було залучено всі служби, органи Нацполіціі, Державної служби з надзвичайних ситуацій. За дорученням прем'єра буде створено робочі групи в кожній області, будуть проводитися перевірки», – сказав Мальований.

За його словами, в нинішньому році у відомства з'явиться змога проводити не тільки документальні перевірки походження пального на АЗС, а й лабораторні аналізи якісного складу нафтопродуктів.

«Торік ми працювали виключно з документами: перевіряли паспорти, техрегламенти, вивчали походження нафтопродуктів. В цьому році виділено фінансування на лабораторні дослідження. Йде процедура закупівлі такої послуги, оскільки наші лабораторії не мають таких технічних можливостей», – пояснив глава Держекоінспекції.

Мальований уточнив, що в кожній області буде створено комісії, куди увійдуть представники ДСНС, Держпраці, Держпродсподивслужби, а також Держекоінспекція, чиїм завданням буде перевірка дотримання природоохоронного законодавства, зокрема якості нафтопродуктів з погляду екології.

Раніше повідомлялося, що в Україні спостерігається стрімке розширення тіньового ринку нафтопродуктів, що проявляється як у зростаючих обсягах виробництва на міні-НПЗ, так і в поновленні діяльності нелегальних заправних станцій.

Консалтингова група «А-95» оцінює сукупні втрати бюджету від діяльності нелегального сегмента паливного ринку за 9 місяців 2020 року в суму від 9 до 15 млрд грн. При цьому найбільша частка нелегальної реалізації пального була властива скрапленому газу – 35% (524 тис. т) і дизельному пальному – 19% (1 млн. т).

Згідно з дослідженням «А-95», у 2020 р. в Україні працювало 24 підприємства з виробництва палива з місячним обсягом перероблення 30-35 тис. т. Вони виробляли товарні нафтопродукти класів Євро-3 і Євро-4, але щоб уникнути сплати акцизного збору, маркували свою продукцію як розчинники, сольвенти, абсорбенти, легку фракцію, лігроїново-газойлеву фракцію та інші безакцизні позиції.

У січні 2021 р. стало відомо про потужний канал постачань в Україну безакцизних компонентів для виробництва моторних палив на основі МТБЕ і метанолу як розчинників (код 3814009090). Одержувачами цієї продукції стали роздрібні мережі або міні-НПЗ: група «БРСМ-Нафта» (2,51 тис. т) і харківська компанія «Пром Хім» (2,38 тис. т), що спрямовує частину ввезених «розчинників» на міні-НПЗ в Мерефі (Харківська область), звідки закуповує паливо мережа Motto. Серед імпортерів таких розчинників також слід виділити ТОВ «Термінал», яке в січні ввезло 190 т.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти