У початок

Orlen Group відкрила філію PGNiG з перетворення відновлюваної енергії на паливо

У філії Orlen PGNiG в Одолянуві у рамках дослідницької програми InGrid Power to Gas було запущено установку для перетворення електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел, у газове паливо, наприклад водень. Зараз будуть перевірені можливості доставляння водню через розподільні мережі природного газу й використання суміші цих видів палива у кінцевих пристроях. Про це повідомляє PAP.

У рамках програми вже розпочато тестове виробництво «зеленого» водню з використанням електроенергії від фотоелектричної ферми потужністю майже 0,5 МВт, яка працює у філії PGNiG в Одолянуві. Потужність установки з використанням процесу електролізу становить 20 тонн водню на рік. Вироблене паливо буде поєднуватися з природним газом, а потім впорскуватися в дослідницьку розподільну мережу, щоб перевірити, як суміші водню й природного газу впливають на окремі елементи інфраструктури і приймальні пристрої.

Група Orlen має одну з найбільших газорозподільних мереж у Європі протяжністю 200 тис. км. Її використання для передачі відновлюваного водню може прискорити поширення цього палива в економіці. Проєкт InGrid Power to Gas відповість на питання, як це зробити найефективніше. Дослідницька робота, що виконується на демонстраційній установці, охоплює весь ланцюжок створення вартості, починаючи від відновлюваного джерела енергії, необхідного для виробництва екологічно чистого водню, через експериментальну замкнуту розподільчу мережу до кінцевих пристроїв, у яких будуть використовуватися суміші водню й природного газу.

«Ми використаємо унікальні знання й досвід, які отримаємо у рамках InGrid Power to Gas, для ефективної й економічно вигідної енергетичної трансформації країни», — каже Томаш Ярміцький, директор Офісу розвитку і впровадження Orlen Gas Technologies.

Дослідницька установка в Одолянуві також включає два накопичувачі енергії. Один – це сховище електроенергії місткістю 0,4 МВт-год, яке може живити електролізер, інший – сховище водню, яке складається з двох камер, кожна місткістю 10 кубічних метрів, які можуть зберігати понад 50 кг цього палива. Електролізер, який використовується в установці, є одним із перших і найбільших пристроїв, запущених у Польщі. Його потужність становить 0,4 МВт.

Після завершення дослідницьких робіт, запланованих на рік, установку буде використано для подальших інноваційних проєктів, зокрема виробництва безвикидного метанолу з використанням «зеленого» водню. Вона також зможе виробляти суміш водню й природного газу для потреб місцевих промислових клієнтів.

Проєкт є частиною стратегічної діяльності групи Orlen, спрямованої на досягнення сильної позиції у всьому ланцюжку доданої вартості водневої економіки – від виробництва через дистрибуцію до зберігання відновлюваного водню.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти