У початок

Імпорт пального поступово зростає – Свириденко

Ціни на пальне, дефіцит якого зараз спостерігається в Україні, різко не зміняться, проте можливі коригування через складну логістику постачань. Про це в ефірі телемарафону заявила перший віце-прем'єр – міністр економіки Юлія Свириденко, повідомляє УНІАН.

З її слів, держава не має наміру відмовлятися від регулювання цін на пальне. Свириденко додає, що важливим моментом є укладення довгострокових контрактів – не тільки приватними компаніями, а й державою. Таким чином у майбутньому можна буде уникнути дефіциту на ринку, каже віце-прем'єр.

«Будемо намагатися, щоб ресурс був доступним для всіх українців, які цього потребують», – зазначила Свириденко.

За її даними, 2021 року Україна виробляла 18% пального, решту постачали з-за кордону. Після початку повномасштабної війни з росією основним джерелом постачань став Євросоюз, проте через знищення росіянами Кременчуцького НПЗ виник гострий дефіцит пального.

Зараз, як зазначає Юлія Свириденко, імпорт пального поступово зростає.

«Я думаю, що з тижня на тиждень ми будемо покращувати наші логістичні шляхи і вирівнювати ситуацію», – додала міністр економіки.

Щоб унормувати ситуацію, раніше директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн висловив думку, що уряд має контролювати дотримання граничних цін на нафтопродукти.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти