У початок

Країни ЄС заповнять газові сховища до зими, захистивши їх від втручання росії

Європейський Союз схвалив новий Регламент про зберігання газу, який зобов'язує заповнити газосховища на 80% до 1 листопада. Тепер вони будуть вважатися критично важливою інфраструктурою. Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на повідомлення Єврокомісії.

«В умовах загрози перебоїв з постачаннями з боку росії Регламент ЄС зі зберігання газу вимагає, щоб європейські запаси газу було поповнено до настання зими, а управління ними було захищено від втручання ззовні», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, нові правила вимагатимуть від країн-членів ЄС заповнити сховища до 80% місткості до листопада 2022 року, а в наступні роки – до 90%.

Держави-члени, які не мають інфраструктури зберігання, повинні узгодити двосторонні домовленості про зберігання достатніх кількостей для їх використання в сусідніх країнах в дусі солідарності.

Газосховища вважатимуться критично важливою інфраструктурою, і всі оператори сховищ в ЄС повинні будуть пройти новий процес сертифікації, щоб знизити ризики втручання ззовні.

Нагадаємо, в червні «газпром» майже вдвічі зменшив постачання газу в Європу. Як зазначив гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон, своїми діями російська компанія дестабілізує ринок газу і намагається зірвати підготовку до опалювального сезону в ЄС.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти