У початок

Klaipedos nafta відкладає розширення потужностей терміналу СПГ

Klaipedos Nafta, оператор терміналів скрапленого природного газу (СПГ) й нафтопродуктів у порту Клайпеди, ухвалила рішення відкласти запланований проєкт розширення потужностей терміналу СПГ. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна/BNS».

«Зважаючи на низький інтерес до довгострокових потужностей після 2033 року й потенційне зростання постачань СПГ у регіоні, а також інші ризики, компанія Klaipedos nafta вирішила відкласти проєкт розширення потужностей терміналу на майбутнє», – йдеться у повідомленні Klaipedos nafta.

У середині вересня Klaipedos nafta оголосила про початок розподілу потужностей терміналу СПГ на періоди 2025-2032 і 2033-2044 років. Відносно найближчого періоду Klaipedos nafta оголосила в п'ятницю про виділення річних пакетів потужностей терміналу обсягом 3 млн МВт•год йонавському заводу добрив Achema, естонському енергетичному концерну Elenger (Eesti Gaas) і норвезькому енергетичному гіганту Equinor.

Однак із семи запропонованих компанією на 2033-2044 роки пакетів потужності по 4 млн МВт•год на рік було придбано лише один. Зі слів комерційного директора Klaipedos nafta Міндаугаса Навікаса, такий низький інтерес пов'язано з активним будівництвом СПГ-терміналів у Європі й геополітичною нестабільністю. «Всі ці обставини скорочують горизонт планування, тому дуже небагато організацій – принаймні зараз – готові взяти на себе зобов'язання на 20 років уперед», – зазначив Навікас, слова якого наводяться у прес-релізі.

Спочатку розглядалася змога збільшення регазифікаційних потужностей судна-сховища скрапленого природного газу Independence у Клайпедському порту або до 5 млрд кубометрів, або до 6,25 млрд кубометрів з нинішніх 3,75 млрд кубометрів. У серпні 2023 року гендиректор Klaipedos nafta Дарюс Шилянскіс повідомив, що прийнято рішення збільшити потужності нижнього порога до 5 млрд кубометрів.

У квітні 2022 року міністр енергетики Дайнюс Крейвіс казав, що Литва зважує фінансові можливості розвитку терміналу СПГ, які залежатимуть від окупності інвестицій. На той час Литва припинила імпорт російського газу трубопроводами.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти