Імпорт розчинників для лакофарбової промисловості (код УКТЗЕД 3814009090) у серпні 2021 року зріс майже вдвічі порівняно з аналогічним періодом 2020 р. – з 6,6 до 12,8 тис. т. Про це enkorr повідомили в Консалтинговій групі «А-95» на основі спеціального дослідження.
У рейтингу одержувачів за підсумком звітного місяця змінився лідер. Група «БРСМ», яка в липні утримувала першість, поступилася лідерством харківській компанії «Пром Хім», яка імпортувала 1,9 тис. т розчинників. Цей оператор є спецімпортером розчинників для компанії «Альтернатив Енерджі Сорсес Компані» – оператора найбільшого в країні міні-НПЗ у селищі Мерефі Харківської області, який постачає пальним зокрема мережу Моtto. За даними учасників ринку, одержувачем продукції міні-НПЗ у Мерефі є також мережа Brent Oil.
З показником 1,8 тис. т розчинників неформальна група «БРСМ» опустилася на другу сходинку рейтингу. Для порівняння, в липні 2021 р. група імпортувала 2,5 тис. т ресурсу. Зменшення серпневих обсягів могло стати результатом блокування правоохоронними органами нелегального міні-НПЗ у Гадячі й трьох нафтобаз «БРСМ», які беруть участь у виробництві бензину для цієї мережі.
Третій рядок рейтингу з 1,5 тис. т утримує «ВТГ-Трейдинг», яка постачає розчинники для чотирьох міні-НПЗ з орбіти мережі SunOil (Решетилівка, Богодухів, Васищеве і Кременчук).
Завсідник першої п'ятірки ТОВ «Термінал» (ОКПО 32547138), яке прописано в Миронівці Київської області й де раніше фіскальні органи неодноразово накривали незаконне виробництво нафтопродуктів, за підсумками серпня ввезло тільки 500 т розчинників, тим самим у рейтингу опустившись на 10 сходинку.
За даними «А-95», загалом у січні-серпні 2021 р. в Україну було імпортовано 87,7 тис. т розчинників, що на 23% більше від показника січня-липня минулого року. П'ята частина всіх постачань (19,3 тис. т) припала на «БРСМ», 18 тис. т – на «Пром Хім». По 5 і 4 тис. т розчинників імпортували «ВТГ-Трейдинг» і «Термінал».
Імпортовані розчинники (код УКТЗЕД 3814009090) є сумішшю октанопідвищуючих компонентів, що використовуються при виробництві бензинів: МТБЕ, метанолу, толуолу, ортоксилолу, бутилового спирту і т.д.. Усі перераховані компоненти окремо обкладаються акцизним збором за «бензиновою» ставкою 213 євро/1000 л, тоді як за кодом розчинників відносяться до безакцизних. Це стало можливим після внесення в травні 2020 року спеціальної правки до Податкового кодексу України.
За розрахунками Консалтингової групи «А-95», за вісім місяців 2021 року прямі втрати державного бюджету внаслідок імпорту безакцизних октанопідвищуючих компонентів як розчинників для лакофарбової промисловості досягли 820 млн грн.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти