У початок

Гетманцев заявив, що з липня ПДВ на пальне зросте до 20% (оновлено)

Податкову систему України з 1 липня повернуть до того стану, як вона функціонувала до початку війни. При цьому повернуться податкові перевірки й штрафи. Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев, пише «РБК-Україна».

Зі слів Гетманцева, «у середньому на місяць збираємо податків 80 млрд гривень, а на війну ми витрачали 130 млрд гривень», тобто, «решту ми збираємо за рахунок запозичень, облігацій. Наші партнери не дають грошей на безпеку й оборону, це ті гроші, які ми повинні збирати всередині країни».

Зокрема, в інтерв'ю «РБК-України» Гетьманцев заявив, що, зниження податку на додану вартість (ПДВ) на паливо після початку війни до 7% було помилковим рішенням, і з липня його повернуть на колишній рівень 20%.

За його словами, з 1 липня ПДВ на паливо відновиться до довоєнних ставок, які були на рівні 20%. "Я вважаю, що зниження цих ставок було величезною помилкою. Це абсолютно ніяк не вплинуло на ціну палива. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів", - додав Гетманцев.

Окрім цього, Гетманцев повідомив, що також пропонується скасування 2% податку з обороту, який ввели навесні минулого року як альтернативу загальній системі оподаткування.

«Ми вважаємо, що він відіграв свою роль, і погоджуємося з МВФ, що його треба скасовувати з 1 липня», – зазначив голова парламентського комітету.

З його слів, крім цього, це відновлення документальних перевірок на тих територіях, де не йдуть бойові дії, й відновлення покарань за невиконання податкових обов'язків на тих територіях, де не йдуть воєнні дії.

«Власне, цим і приводиться система податкова до того стану, тих правил, які існували в мирний час до початку активної фази війни», – сказав Гетманцев.

Нагадаємо, восени 2022 року було частково повернуто акцизи на бензин , дизельне паливо та автогаз, скасовані навесні 2022 року.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти