У початок

Гетманцев виклав своє бачення створення МЗНН

Україна рухається до створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів (МЗНН). Про це у своєму телеграм-каналі повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Досить повільно (рухається — ek), як на мій погляд, адже про необхідність їх створення вперше заговорили майже чверть століття (!!!) тому. Тривалий час все впиралося чи то у відсутність коштів, чи відсутність бажання і багато інших «вагомих причин», — пише він.

Однак, з його слів, формування мінімальних запасів – це не просто про бажання чи небажання, це насамперед зобов’язання України дотримуватись директиви Ради 2009/119/ЄС, і у світлі прискорення нашого євроінтеграційного руху питання набуває все більшої актуальності й гостроти.

Гетманцев зазначив, що на сьогодні тривають дискусії щодо критеріїв і параметрів формування МЗНН. Нині вони пропонуються такими:

  • запаси повинні покривати мінімум 90 днів середньодобового чистого імпорту або 61 день середньодобового внутрішнього споживання нафти і нафтопродуктів;
  • суб'єкти ринку (структури, які здійснюють виробництво, імпорт, переробку, продаж, транспортування, зберігання нафти і нафтопродуктів) створюють МЗНН на власних потужностях, зберігають їх на потужностях відповідальних зберігачів (власників резервуарів), формують банківську гарантію для фінансового забезпечення виконання зобов’язань;
  • заміна МЗНН здійснюється після того, як мине 50%, але не більше 70% строку зберігання/придатності.

Окрім цього, як зазначає голова парламентського комітету, повинні детально регламентуватися ознаки кризової ситуації на ринку нафтопродуктів і алгоритм дій у разі її настання, зокрема розкриття МЗНН.

«Запускається електронна система репортингу, у якій відстежуватимуться усі рухи на ринку нафтопродуктів», — додав він.

Нагадаємо, нещодавно у Комітеті Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг відбувся «круглий стіл» на тему формування мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів (МЗНН).

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти