У початок

Експорт сирої нафти з США в Європу в червні досяг дворічного мінімуму

Постачання сирої нафти США, що прямують у Європу, впали до дворічного мінімуму в червні, оскільки європейські покупці купували дешевшу регіональну й західноафриканську нафту, повідомили Reuters трейдери й аналітики.

Експорт сирої нафти з США у Європу минулого місяця сповільнився до 1,45 млн барелів на день (б/д), найнижчого показника за будь-який місяць з липня 2022 року, згідно з даними компанії Kpler, що займається відстеженням руху суден. Це на 14% менше, ніж у травні, й на 27% порівняно з червнем 2023 року.

Падіння відбулося в результаті скорочення різниці між ціною на американську еталонну нафту марки WTI та європейську еталонну нафту марки Brent, оскільки ф’ючерси на нафту марки Brent у травні падали в середньому швидшими темпами, ніж WTI, у зв’язку з падінням нафти Північного моря.

Невелика різниця між ними ускладнює отримання прибутку від доставлення американської сирої нафти в Європу.

Минулого місяця загальний експорт сирої нафти США в усі напрямки становив 3,94 млн б/д, порівняно з 4,21 млн б/д у травні.

Основну частину експорту в Європу становила нафта WTI Midland, яка стала основним продуктом для європейських нафтопереробних заводів (НПЗ). США стали великим експортером нафти завдяки стрімкому зростанню видобутку, що супроводжує сланцеву революцію.

Зростаючі потоки WTI в Європу призвели до того, що ціноутворювальне агентство S&P Global Commodity Insights 2023 року включило цей сорт у застарілий орієнтир цін на нафту марки Brent, що означає, що коливання обсягів експорту США може мати ширше значення для світових цін на нафту.

Західноафриканські марки стали дешевшими в травні через надмірну пропозицію, оскільки у квітні Нігерія, найбільший експортер сирої нафти в Африці, намагалася розвантажити вантажі для травневого завантаження, що змусило деяких продавців скоротити пропозиції.

Зі слів Гаса Васкеса, редактора американського агентства з індексації цін Argus Media, диференціали нігерійської марки Bonny Light і Dated Brent мали тенденцію до зниження протягом останніх кількох місяців.

Це зробило сорти західноафриканської нафти більш привабливими, ніж сиру нафту США, сказав Патрісіо Вальдівієсо, віцепрезидент Rystad Energy з дослідження ринків нафти.

Вужчий спред WTI-Brent робить дешевшим для європейських покупців імпорт датованих сортів на короткі рейси, а не вантажі зі Сполучених Штатів.

Згідно з даними LSEG, у травні, коли вантажі, завантажені у червні, торгувалися, дисконт WTI до Brent скоротився в 15-ти із 23 сесій і досяг найнижчого рівня з жовтня на рівні $-3,95 за барель 30 травня.

Беручи до уваги витрати на фрахт, спред WTI-Brent зазвичай повинен становити від $-5 до $-6 за барель, щоб трансатлантичні арбітражі були прибутковими, сказав Гас Васкес, редактор американської нафтової агенції Argus Media.

Зниження експорту WTI Midland і шквал закупівель торговими фірмами Gunvor і Trafigura спричинили напруження на європейському ринку в останні тижні. Ймовірно, це призведе до відновлення експорту зі Сполучених Штатів до Європи в липні й серпні.

«Падіння експорту сирої нафти в США підтримало вартість марки Brent», — сказав досвідчений нафтовий трейдер і директор компанії Surrey Clean Energy Аді Імсірович.

Посилення ринку Dated Brent також збіглося з падінням цін на нафту в Азії.

«Арбітраж WTI Midland тепер дієвий для Європи, але неймовірно слабкий для Азії, яка, як ми очікуємо, переспрямує експорт WTI Midland до Європи в липні й серпні», – зазначив Прайс Energy Aspects.

Зі слів аналітика Sparta Commodities Ніла Кросбі, нижча вартість нафти ОАЕ Murban призводить до виведення цін на нафту Brent і WTI з Азії.

Збільшення видобутку в Мурбані вплинуло на ціни сорту, причому його середньомісячна спотова премія до порівняння котирувань на Близькому Сході в Дубаї впала до річного мінімуму в 83 центи за барель для серпневих вантажів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти