У початок

Експорт саудівської нафти до Китаю у серпні зросте до дворічного максимуму

Експорт сирої нафти з Саудівської Аравії до Китаю, як очікується, зросте до найвищого рівня за понад два роки в серпні, повідомили Reuters 11 липня п'ять торгових джерел, оскільки провідний експортер прагне повернути собі частку ринку найбільшого імпортера світу.

Державна нафтова компанія Saudi Aramco відвантажить до Китаю близько 51 млн барелів у серпні, або 1,65 млн барелів на день (б/д), як показали підрахунки розподілу між китайськими нафтопереробними заводами (НПЗ).

Постачання на 4 млн барелів перевищують обсяг, виділений на липень, і є найвищим показником з квітня 2023 року, свідчать дані Reuters та Kpler.

Китай – найбільший у світі покупець саудівської нафти.

Державний нафтопереробний завод (НПЗ) Sinopec отримає більше сирої нафти в серпні, повідомили джерела. Найбільший НПЗ в Азії нарощує обсяги перероблення після завершення технічного обслуговування кількох заводів у ІІ кварталі.

Зі слів джерел, розподіл для інших китайських НПЗ залишився незмінним порівняно з попереднім місяцем.

Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер нафти, у неділю підвищила серпневі ціни для азійських і європейських покупців більш ніж на $1 за барель, оскільки очікується зростання внутрішнього попиту на сиру нафту, що зменшить експорт, а споживання Китаю, ймовірно, зросте.

Азійські НПЗ вже запросили більше термінових постачань сирої нафти для завантаження у серпні й вересні у близькосхідних виробників після того, як премії спотового ринку зросли в червні через ірано-ізраїльську війну.

Збільшення постачань до Китаю також відбувається після угоди Організації країн-експортерів нафти та її союзників, відомої як ОПЕК+, про збільшення видобутку на 548 тис. б/д у серпні, оскільки група скасовує попередні добровільні скорочення.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти